Geri Dön

17/25 Aralık’ın devamını burada yapmaya çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı’nın, ABD’nin Gülen’in iadesine ilişkin tutumunu Sarraf örneğiyle eleştirip tutanaklara geçirttiği anlaşıldı. Erdoğan’ın Biden’a “Burada şüphe üzerine tutuklama oluyor ama somut belgelerimize rağmen Gülen için gereği yapılmıyor” dediği öğrenildi

17/25 Aralık’ın devamını burada yapmaya çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile görüşmesinde, Rıza Sarraf hakkındaki davayı işaret ederek, “17/25 Aralık darbe girişiminin devamını burada yapmaya çalışıyorlar” dediği öğrenildi.

Milliyet, Erdoğan’ın geçen hafta New York’ta, Biden ile yaptığı görüşmeye ilişkin yeni detaylara ulaştı. İktidar kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, yaklaşık 1.5 saat süren basına kapalı görüşmede, “yargı” konusu açıldığında Erdoğan, ABD’de tutuklu yargılaması süren Reza Zarraf’ın durumunu gündeme getirdi. Tutanağa da bağlanan görüşmede 17/25 Aralık soruşturmasının Türkiye’de kapandığı anımsatılarak, “17/25 Aralık da bir darbe girişimiydi. İktidarı devirme işiydi. Türkiye’de bu soruşturma kapandı. Şimdi 17/25’in devamını burada yapmaya çalışıyorlar. Hukuki olmayan yollarla, hukuk kisvesi altında” vurgulaması yapıldı.

‘Mesafe koyun’

Erdoğan, Sarraf’ın tutuklanmasıyla ilgili de, “Burada görüyoruz ki şüphe halinde tutukluyorsunuz. Ama biz size bu FETÖ ile ilgili somut bilgiler, belgeler sunmamıza karşın gerekeni yapmıyorsunuz. Bu şahsın ülkenizde bulunmasına gözyumuyorsunuz” görüşünü dile getirdi. Erdoğan’ın, görüşmede ABD kanadına, “Bu stratejik ortaklığa da dostluğa da sığmaz. FETÖ ile aranıza mesafe koymanız gerekir” mesajını da verdiği bildirildi.

Erdoğan’dan sürpriz hediye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret için Ankara’ya gelen İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ı dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Erdoğan, Johnson’a sürpriz yaparak Manchester Belediye Başkanı Robert Neil’in Sultan Abdülaziz mektubunun replikasını hediye etti.

Herkesin takdirini kazanmıştı! Bakan Kurum Ahmet'le görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da halı sahada gördüğü çöplere tepki gösteren 8 yaşındaki çevre dostu Ahmet Akif Uslu ve sınıf arkadaşları ile bakanlıkta bir araya geldi. Bakan Kurum, öğrencilere 'Çevre Müfettişi' kartı verip, bisiklet hediye etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber