Geri Dön

AK Parti 20 aday daha açıklıyor

Partisinin 16’sı büyükşehir 40 il belediye başkan adayını hafta sonu törenle açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü grup toplantısında da Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 20 ilin adayını daha ilan edecek. Erdoğan, merakla beklenen İstanbul adayını ise Güney Amerika ziyaretinin ardından duyuracak.

AK Parti 20 aday daha açıklıyor

Bugün açıklanacak iller şunlar: Ankara, İzmir, Balıkesir, Trabzon, Eskişehir, Hatay, Konya, Mardin, Muğla ve Sakarya büyükşehir, Afyonkarahisar, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Karaman, Muş, Uşak, Yozgat ve Sivas. Böylece açıklanan il belediye başkan adayı sayısı 60’a çıkacak.

İstanbul için tören

Ankara ve İzmir adayının bugün açıklanmasının ardından gözlerin çevrildiği İstanbul büyükşehir adayının ise, Erdoğan’ın Güney Amerika seyahati sonrasında duyurulması bekleniyor. İstanbul’da ilçelere yönelik çalışmaların sürdüğü ve bu ilçelere yönelik görüşmelerin tamamlanmasının ardından İstanbul adayının da törenle açıklanacağı kaydedildi. Bu toplantıya MHP yönetiminden isimlerin de davet edilmesi parti içinde konuşuluyor.

İstanbul’da Arnavutköy, Beyoğlu, Bahçelievler, Güngören, Kağıthane, Ümraniye, Şile, Zeytinburnu ve Beykoz ilçelerinin belediye başkanlarının üç dönemlik olması nedeniyle bu ilçelerle ilgili özel çalışmalar yapıldığı ve bazı başkanların ilçeler arasında kaydırılmasının planlandığı ifade ediliyor. Büyükşehir belediye başkan adayı ile uyumlu çalışılması için ilçe belediyelerine yönelik belirlemelerin sürdüğü bu nedenle de İstanbul’un açıklanmasının ertelendiği vurgulanıyor.

Antalya'da görülen 'ay balığı' şaşırttıAntalya Körfezi'nde amatör balıkçılar tarafından Akdeniz ekosisteminde nadir görülen "ay balığı" görüntüledi. Antalya Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan kaptan Mehmet Sezgin Saman ve beraberindeki amatör balıkçılar, Beldibi Mahallesi açıklarında su yüzeyinde bir balığın yüzgecini fark etti. İlk anda balığın köpek balığı olduğunu düşünen balıkçılar, yaklaştıklarında Akdeniz'de nadir görülen ve bilimsel adı "mola mola" olan ay balığı olduğunu fark etti. Tekneye 2 metre kadar yaklaşan balığı görüntüleyen balıkçılar, şaşkınlıklarının yanı sıra büyük heyecan yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber