Akar ve Selçuk yeni sistemi konuştu

Yeni askerlik sistemini kapsayan Askere Alma Kanun Teklifi’nin bugün TBMM Genel Kurulu’na gelmesi beklenirken, dün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar görüştü.

Akar ve Selçuk yeni sistemi konuştu

TBMM Genel Kurulu, bugün yeni askerlik sistemini kapsayan Askere Alma Kanun Teklifi’ni görüşmeye başlıyor. Genel Kurul’daki görüşme öncesi dün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir araya geldi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akar ile Selçuk, Milli Savunma Bakanlığında görüştü. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

MSB’den suç duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı yapılan açıklamada, “1 Haziran 2019’da yayımlanan bir programda, TSK’da görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözlerle ilgili, Askeri Ceza Kanunu 95/4 ve 125/3 maddeleri uyarınca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Yaban domuzları şehir merkezine indiMuğla'nın Marmaris ilçe merkezine inen 2 yetişkin yaban domuzu, yiyecek ararken bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber