Geri Dön

Alman savcı: Uyar gelirse tutuklarız

Dosyaların Frankfurt mahkemesine gönderildiğini belirten Mannheim Savcılığı, 'Türkiye, Uyar'ı iade etmediği sürece elimiz kolumuz bağlı' dedi

Türkiye Uyar'ı iade etmediği sürece ellerinin kollarının bağlı olduğuna dikkat çeken Pfeiffer, "Türkiye AB üyesi olsaydı da bu değişmezdi. Aynı sıkıntıları örneğin İtalya'yla da yaşıyoruz" diye konuştu. Pfeiffer, Milliyet'e yaptığı açıklamada da Yimpaş'la ilgili dosyaları Frankfurt mahkemesine gönderdiklerini, söz konusu mahkemenin de Mannheim Mahkemesi'nin uluslararası tutuklama kararını üstlenebileceğini söyledi. Almanya'da Yimpaş davasını takip eden Mannheim Savcılığı'nın Basın Sözcüsü Thomas Pfeiffer, Yimpaş Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar'ın "Hakkımda tutuklama kararı yok. Almanya'ya gittiğim zaman sordukları sorulara cevap vereceğim" açıklamasını değerlendirdi. Sözcü, önceki gün yaptığı açıklamada, "Uyar görüldüğü yerde tutuklanacak. Bu başka ülkelere gitmesi halinde de gerçekleşecek ve Almanya'ya iade edilecek" dedi.

Libya halkı Berlin Konferansı sonuçlarını "ümit ve kaygı" içinde bekliyorAlmanya'nın başkentinde Libyalı taraflar ve uluslararası toplum, çatışmalara son verme amacıyla toplanırken, Libyalılar, Berlin Konferansı'ndan gelecek sonuçları hem ümit hem de kaygıyla bekliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber