Cumhurbaşkanı Gül'den emniyet kemeri uyarısı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı tarafından emniyet kemerinin önemini anlatmak için hazırlanan "Yaşamla Ölüm arasındaki fark" temalı tanıtım filminde rol aldı.

Cumhurbaşkanı Gül, korumalar eşliğinde makamından çıkarak otomobiline biniyor. Gül, ardından emniyet kemerini takıyor ve emniyet kemerinin öneminden bahsediyor. Her yıl binlerce trafik kazası olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, "Maalesef bu kazalarda binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmektedir. Yine bu kazalarda on binlerce vatandaşımız hayat boyu sakat kalmaktadır acı çekmektedir. Şu bir gerçek ki trafik kazalarından kurtulmanın tek yolu trafik kurallarını istisnasız herkesini uymasıdır" diye konuşuyor.

Sadece Cumhurbaşkanı Gül değil, bazı sanatçılar da projeye destek verdi. Arka Sokaklar dizisinde emniyet amiri Rıza rolüyle tanınan Zafer Ergin, kaza yapan 2 otomobilin başında emniyet kemerinin öneminden bahsediyor. Ardından sanatçılar Cem Yılmaz, Tamer Karadağlı, Oktay Kaynarca, Müge Anlı, Vatan Şaşmaz ve Filiz Taçbaş da bindikleri otomobilde emniyet kemeri takarak projeye destek veriyor.

Milliyet'te Gündem 10 Aralık 2019Milliyet'te Gündem 10 Aralık 2019

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber