Geri Dön

Engelli Barış’ın hayali gerçek oldu

Çanakkaleli doğuştan bedensel ve zihinsel engelli Barış Aksakal’ın (24) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışma hayali önceki gün gerçek oldu.

Engelli Barış’ın hayali gerçek oldu

Bayramiç ilçesinde yaşayan iki çocuklu Mehmet ve Feride Aksakal’ın oğulları Barış Aksakal’ın en büyük hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmaktı. 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü törenleri için önceki gün kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak isteyen Barış Aksakal, babası ile Çanakkale’ye geldi. Baba Mehmet Aksakal oğlunun dileğini Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a ve Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan’a anlattı. Turan ve Arslan bu talebi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. 18 Mart Stadyumu’ndaki törenlerinin ardından çıkışta Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli Barış Aksakal ile tanıştı ve sohbet etti. Cumhurbaşkanı ile tanışmanın mutluluğunu yaşayan Barış Aksakal ayrıca Başbakan Binali Yıldırım ve çok sayıda bakanla da tanışma fırsatı buldu. l FATİH DALDAL DHA

Putin onayladı, isimler değişti!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Mihail Mişustin'in sunduğu bakanlar kurulunu onayladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber