Geri Dön

İmza vermeyenler yarın toplanıyor

CHP ve MHP’nin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na çeşitli gerekçelerle karşı çıkan CHP milletvekilleri, alternatif aday çıkarma konusunda kolları sıvadı.

Bugün İhsanoğlu’nun adaylığı için resmi dilekçeyi verecek olan CHP’de, 22 milletvekilinin dilekçeye imza atmadığı belirtiliyor. Rakamın 20’nin biraz üstünde olmasından hareket eden ulusalcı kanat, alternatif aday çıkarmak için yarın bir toplantı düzenleyecek.
Kulislerde Emine Ülker Tarhan’ın adaylığı konusunda bir mutabakat oluşurken, alternatif aday arayışlarında kilit ismin Deniz Baykal olduğu belirtiliyor. Baykal’ın oluru olması durumunda partinin alternatif bir aday çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor ancak Baykal, geçen günlerde İhsanoğlu ismine karşı çıksa da, alternatif aday çıkarmanın doğru olmadığını belirtmişti. Alternatif aday için sol kanatta yer alan Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve Denizli Milletvekili İlhan Cihaner’in de ikna edilmesinin gerekli olduğu ifade ediliyor.

İmzalar çekilebilir
İhsanoğlu’na imza veren bazı milletvekillerinin ikna edilerek imzalarını geri çekebileceği de kulislerde konuşuluyor. Süheyl Batum’un önceki gün Tarhan’ın adaylığı için imza vereceğini açıklamasının ardından dün de Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve Adana Milletvekili Ümit Özgümüş’ten Tarhan’a destek mesajları geldi. Batum, Milliyet’e, “Anayasal yetkimi kullanıyorum” derken, İhsanoğlu ismine çok yoğun eleştiriler geldiğini ve aday çıkarmak için 3 Temmuz’a kadar sürelerinin olduğunu anımsattı.

İşte 6.8'lik depremin yeraltındaki sesiElazığ'da korku yaratan 6.8 büyüklüğündeki depremin yeraltındaki ses kaydı ortaya çıktı. ABD'de yeraltını inceleyen üniversite konsorsiyumu tarafından deprem anında kaydedildiği ifade edilen ses kaydı internet sitesinden paylaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber