İyi Türkçe bilmiyor ama başkan adayı

Güngören'den aday olan İran asıllı Arzu (Haşemi) Gölçek, Türkçesi için "Gerekirse yardım alırım" diyor

İyi Türkçe bilmiyor ama başkan adayı


Arzu Gölçek ya da asıl adıyla Arzu Haşemi (30), İran asıllı. 6 yıl önce turist olarak Türkiye'ye geldiğinde bir restoranda tanıştığı Cafer Gölçek'le hayatını birleştirdi ve Türk vatandaşı oldu. Türkiye'de siyaset yapma kararı aldı ve Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) Güngören Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Türkçesi biraz bozuk ama o, "Ben bu yola baş koydum" diyor.
Gölçek, defalarca geldiği Türkiye'de 1998 yılında kalbini ayakkabı imalatçısı Cafer Gölçek'e kaptırmış. Evliliklerinden Armita adında bir kız çocukları dünyaya gelmiş. Türkiye'de mesleğini yapmayan Gölçek, 3 yıldır BBP'de siyaset yapıyor. Gölçek, "İran'da siyasete ilgim vardı. Ama yapacak ortam yoktu" diyor. Üniversiteye türbanları nedeniyle giremeyen genç kızları en iyi kendisinin anlayabileceğini savunan Arzu Haşemi Gölçek, "Türban olayının tam tersini biz İran'da yaşadık. Türbanlı olmayanlar okula giremiyordu. Ben açık olan taraftım" diyor.
"Türkçeniz biraz bozuk. Bu sizi siyasette zorlar mı?" sorusuna Gölçek, "Niye zorlasın ki. Kendi gücüm olana kadar kendim konuşacağım, gerekirse yardım alırım. Tayyip Erdoğan İngilizce biliyor mu?" diyor.
SİYASET


Günübirlik kiralanan eve fuhuş operasyonuKocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda günübirlik kiralanan eve yapılan fuhuş operasyonunda 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber