Kalın ve Lavrentyev Suriye’yi konuştu

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev’i kabul etti.

Kalın ve Lavrentyev Suriye’yi konuştu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen kabulde, Türkiye’nin ulusal güvenlik önceliklerinin açık bir şekilde vurgulandı. Kabulde, İdlib Mutabakatı’nın korunması, anayasa komisyonunun kurulması ve ilanı, Suriye’nin genelinde terörle mücadele, güvenli bölge, DEAŞ, PKK/YPG/PYD dahil tüm terör unsurlarına karşı mücadele, Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde siyasi çözüme ulaşılması ve Suriye’nin yeniden inşasına yönelik konular gündeme geldi. Yakın zamanda yapılması planlanan Suriye konulu üçlü zirve (Türkiye, Rusya, İran) ve bu takiben gerçekleştirilecek dörtlü zirvenin (Türkiye, Rusya, Fransa, Almanya) gündemi ve tarihleri de değerlendirildi. Kabulde, Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderileceği ve bölgenin tüm terör gruplarından temizleneceği belirtildi. Suriye konusunda iki ülke iş birliğinin güven ve şeffaflık ilkeleri doğrultusunda sürdürülmesinin önemine vurgu yapıldı.

Katil zanlısı İzmir'de yakalandıAydın'ın Köşk ilçesinde kafası taşla ezilerek ve bıçaklanarak öldürülen kişinin katil zanlısı olarak aranan komşusu İzmir'de yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber