Geri Dön

‘Korkunun ecele faydası yok Bay Kemal’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sendikaları sokağa çağıran CHP liderine, “Kimseyi sokağa çıkartamayacaksınız. Bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere ve uşaklarına bu meydanları nasıl dar ettiyse yine dar ederiz. Korkunun ecele faydası yok Bay Kemal” diye seslendi

‘Korkunun ecele faydası yok Bay Kemal’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bay Kemal, kimseyi sokağa çıkartamayacaksınız. Bak sana bir şey söyleyeyim, burası Paris değil, burası Hollanda da değil, sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya tevessül edersen, o televizyon ekranında ne idüğü belirsiz, kendini bilmez, haddini bilmez birilerinin sokağa davet etmesiyle iş yapacağını zannediyorsan bilesin ki bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere ve uşaklarına nasıl bu meydanları dar ettiyse yine dar ederiz. Bunu böyle bilesin. Sen 15 Temmuz gecesinde Atatürk Havalimanı’ndan tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi’ne gitmiş olabilirsin ama bu defa kaçmaya fırsat bile bulamazsın, onu bil” dedi.

İstanbul Esenler’de 15 Temmuz Millet Bahçesi ile yapımı tamamlanan tesis ve projelerin toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sert ifadelerle yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

TERÖRİSTLERİ GÖMÜYORUZ: Zeytin Dalı, Afrin operasyonunu yaptık mı? Yaptık. Sincar’ı yaptık mı? Yaptık. Her zaman teröristlerin beynindeyiz. Onların açtıkları çukurlara onları gömüyoruz, gömmeye devam edeceğiz. Zira teröristler benim milletin başına bela olmaktan çıkacak. Biz Mehmedimizle, Mehmetçik’lerimizle birlikte oralardayız. Özgür Suriye Ordusu’yla oralardayız. Hep birlikte Allah’ın izniyle, vatanımıza, sınırlarımıza saldıranlara karşı bedelini ödetiyoruz. Ödeteceğiz.

VAZGEÇ: Her ne kadar içeride bile bundan rahatsız olanlar varsa, onlara da buradan selam. Bay Kemal, bak sen de bunları iyi bil. Bu teröristlerle el ele, kol kola dolaşma. Onlardan sana fayda yok Bay Kemal. Yerli ve milli ol. Bu teröristleri savunmaktan vazgeç. Bunlarla kol kola olmaktan vazgeç. Teröristlerle omuz omuza olmaktan vazgeç. 31 Mart’ta yine onlarla birlikte yola çıkmaya hazırlanıyor. Bay Kemal. Açık ol açık. Dürüst ol dürüst. Bu millet de seni bir şey zannetsin...

PSİKİYATRİNİN KONUSU: Neymiş efendim? İstanbul’daki 580 bin konutun suyu, 493 bin konutun doğal gazı kesilmiş. Buna yalan deme yetmez. Bunun adı kuyruklu yalandır Bay Kemal. Bu zatın yalanlarını, iftiralarını ve hezeyanlarını ifşa etmekten bıktık. Kendi aynı çamurlukları yapmaktan bıkmadı. Aslında bu zatın durumu siyaset biliminin değil, psikolojinin ve psikiyatrinin konusudur.

‘Korkunun ecele faydası yok Bay Kemal’

ASIL KARIN AĞRISI: Tarımsal ihracatımızı 3,7 milyar dolardan, 17 milyar dolara çıkarttık Bay Kemal. 2002 yılına kadar açılan her iş yerine karşın bir iş yeri kapanan ülkeydik, bugün ise otomotivden savunma sanayisine, gıdadan madenciliğe kadar her alanda üreten, ihraç eden, başarısına başarı katan bir ülkeyiz ama Bay Kemal’in asıl karın ağrısı bu, CHP yönetimini asıl rahatsız eden artık Türkiye’nin namerde muhtaç olmamasıdır.

CHP’NİN KABUSU: Demokraside ve ekonomide attığımız her adım CHP’nin kabusu oldu. Çünkü CHP zihniyeti Türkiye’nin büyümesinden, ilerlemesinden, milletimizin refahının artmasından, hak ve özgürlüklerinin genişlemesinden değil, tam tersine sefaletten ve faşizmden güç alır...

MEYDANLARI DAR EDERİZ: Sermayelerinin ellerinden gittiğini gördükçe hırçınlaşıyorlar. Yalan ve iftiranın dozunu arttırıyorlar. Her fırsatta milleti sokağa davet etmelerinin sebebi bu. Bay Kemal, kimseyi sokağa çıkartamayacaksınız. Bak sana bir şey söyleyeyim, burası Paris değil, burası Hollanda da değil, sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya tevessül edersen, o televizyon ekranında ne idüğü belirsiz, kendini bilmez, haddini bilmez birilerinin sokağa davet etmesiyle iş yapacağını zannediyorsan bilesin ki bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere ve uşaklarına nasıl bu meydanları dar ettiyse yine dar ederiz. Bunu böyle bilesin.

BU DEFA KAÇAMAZSIN: Sen 15 Temmuz gecesinde Atatürk Havalimanı’ndan tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi’ne gitmiş olabilirsin ama bu defa kaçmaya fırsat bile bulamazsın, onu bil. Onun için de bu milletin evlatlarını, sendikaları sokağa davet etmekle bir yere gidemezsin. Eğer gücün yetiyorsa işte sandık, ne yapacaksan gel sandıkta yap. Öyle meydanlarda asla, buna fırsat vermeyiz, gereğini de yaparız. Korkunun ecele faydası yoktur Bay Kemal.

DEDELERİMİZ BUNLARDAN ÇOK ÇEKTİ: Bizim babalarımız, dedelerimiz bunların elinden çok çekti. Biz de çocukluğumuzdan başlayarak, az eziyet görmedik. İnşallah bizim evlatlarımız, bu musibetten kurtulmuş olarak hayatlarını yaşayacaklardır.

‘Korkunun ecele faydası yok Bay Kemal’

Erdoğan, yaptığı konuşmadan sonra Taş Camii’ye sinevizyonla bağlanarak, açılışları takip etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış sonunda kendi kullandığı araçla açılışını yaptığı 15 Temmuz Millet Bahçesi’ni gezdi.

YOKSULLUĞUN DANİSKASI: CHP çöp demektir, CHP susuzluk demektir, CHP hava kirliliği demektir, CHP yoksulluk demektir, CHP yasaklar demektir ve CHP, yoksulluğun daniskası demektir. O yokluğu, o yoksulluğu aramızdaki yaşlı amcalarımız iyi bilir. Biz de babalarımızdan o nüfus kağıtlarındaki mühürleri görünce öğrendik. Ne çileler çekmişler, ne sıkıntılar yaşamışlar. Biz de gençlik yıllarımızda mazot, benzin, gaz yağı kuyruklarını biliriz. Bunların bize CHP yaşattı. Utanmadan, sıkılmadan farklı konuşuyorlar.

‘İstanbul’u hâlâ bize çok görüyorlar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un önemine vurgu yaparak, “Yaklaşık 600 yıldır bizim olan bu şehri, hala bize çok görenler olduğunu biliyoruz. Ülkemize ve milletimize yönelik husumetlerin altında yatan sebeplerin en başında gelenlerden biri, işte İstanbul’dur. İstanbul’a ne kadar sahip çıkarsak, sıkı sıkıya sahip çıkarsak, ülkemizin geleceğine de o derece katkı yaptığımızı biliyoruz.” dedi.

Esenler’in, Avrupa Yakası’nın en gözde bölgelerinden biri haline geldiğini belirten Erdoğan, “Bu şehir her şeyiyle bizimdir, bizim İstanbul’umuzdur. İster Esenler’de, ister Beyoğlu’nda, ister Çekmeköy’de, ister Adalar’da yaşayalım ama yeter ki bu şehrin havasını soluyalım” diye konuştu.

Şeb-i Arus törenine katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam Konya’da Mevlana’nın 745. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Şeb-i Arus Töreni’ne katılacak, yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu yıl da Şeb-i Arus Töreni’nde Konya’da ağırlayacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımız yarın (bugün) saat 13.00’da Mevlana Meydanı’nda toplu açılış törenini gerçekleştirecek. Akşam da Şeb-i Arus Töreni’ne katılacak. KONYA AA

Milliyet'te Haftanın Özetiİşte Milliyet'te haftanın öne çıkan haberleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber