Meclis’te 23 Nisan uzlaşması

Yerel seçimler nedeniyle 24 Şubat itibarıyla çalışmalarına ara veren ve iç tüzüğünün kısıtlayıcı hükmü çerçevesinde 15 günlük ara süresinin dolması nedeniyle 27 Mart’tan bu yana da “aç-kapa” yöntemiyle seçim molasını sürdüren Meclis Genel Kurulu, parti grupları arasında sağlanan uzlaşma çerçevesinde bugün TBMM’nin kuruluş yıl dönümüne ilişkin özel oturumla ilgili karar almak için toplanacak.

Meclis’te 23 Nisan uzlaşması

Bugünkü birleşimde, Genel Kurul’un TBMM’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle 23 Nisan 2019 Salı günü saat 14.00’de özel gündemle toplanması için partilerin uzlaşmasıyla Danışma Kurulu karara bağlanacak. Meclis’in bu tarihten sonra normal mesaisine devam edip etmeyeceği konusu ise henüz netleşmedi. Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerine ilişkin kararının netleşmesi halinde, Genel Kurul’un 24 Nisan Çarşamba gününden itibaren yasama faaliyetlerine start verebileceği, ancak İstanbul muammasının sürmesi durumunda karar netleşene kadar “aç-kapa” yönteminin devam edebileceği, buna da partilerin uzlaşmasıyla karar verileceği belirtiliyor.

Unkapanı köprü altında biriken sudan bir kişinin cesedi çıktıİstanbul'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Unkapanı altgeçidini su bastı. Ekiplerin su tahliye çalışmaları sırasında altgeçitten ceset çıktı. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber