Geri Dön

Savcıyı arayan polise soruşturma

TBMM girişinde görevli polisler, ziyarete gelen bir Yargıtay savcısının çantasını "x-ray" cihazına koydurttu. Savcının suç duyurusunda bulunması üzerine, Ankara Başsavcılığı polisler hakkında soruşturma başlattı

Savcının suç duyurusunda bulunması üzerine, Ankara Başsavcılığı, polisler hakkında soruşturma başlattı. Başsavcılık, soruşturmayı yürütebilmek için polislerin bağlı bulunduğu Ankara Valiliği'nden "izin" istedi. Soruşturmanın sonucu, TBMM'deki "arama" kriterlerinin değişmesine de neden olabilecek. Milletvekili eşleri ise tanıtma kartlarını göstererek cihazdan geçmeden içeri girebiliyor. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Parlak Yiğit'i ziyaret için Meclis'e gelen bir Yargıtay savcısından çantasını "x-ray"den geçirmesini isteyen polisler hakkında soruşturma açıldı. Mayıs ayında gerçekleşen olaya göre, TBMM'nin Dikmen Kapısı'na gelen kimliği öğrenilemeyen bir Yargıtay savcısı, buradaki görevli polisler tarafından aranmak istendi. Polisler, TBMM Başkanlığı'nın 12 Haziran 2002 tarihli kararı gereğince, savcıdan çantasını "x-ray" cihazına koymasını istediler. Savcı da, Hâkimler ve Savcılar Kanunu'na göre, polisin kendisini arama yetkisinin olmadığını söyledi. Polislerin ısrarı üzerine, savcı çantasını "x-ray" cihazından geçirerek Meclis'e girebildi.

Akhisar Belediye Başkanı'ndan deprem açıklaması: Yıkılan evler varAkhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, merkez üssü Musalar köyü olan 5,4 büyüklüğündeki depremde şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı gözükmediğini belirterek, "Yıkılmış bina haberi gelmedi. Merkez üssü olan Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber