Son dakika... Necmettin öğretmenin kanı yerde kalmadı! Hepsi öldürüldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tunceli'nin Pülümür kırsalında sürdürülen operasyonda 5 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Soylu, o teröristlerin öğretmen Necmettin Yılmaz'ı şehit edenler olduğunu duyurdu. Tunceli Valiliği de yaptığı açıklamada öldürülen terörist sayısının 6'ya yükseldiğini ve silahlı İHA tarafından vurulduğunu açıkladı.

Son dakika... Necmettin öğretmenin kanı yerde kalmadı! Hepsi öldürüldü

Tunceli'de öğretmen Necmettin Yılmaz'ı şehit eden teröristler öldürüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından duyurdu. "Kahramanlarımız Tunceli Pülümür'de şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ın kanını yerde bırakmadı.Bu gece ve sabah 5 terörist etkisiz hale getirildi" dedi. Valilik de operasyonda öldürülen terörist sayısının 6'ya yükseldiğini duyurdu.

Kahramanlarımız Tunceli PÜLÜMÜR 'de şehit öğretmenimiz NECMETTiN Yılmaz'ın kanını yerde bırakmadı.
Bu gece ve sabah 5 terörist etkisiz.

VALİLİK TERÖRİSTLERİ SİLAHLI İHA VURDU

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada Necmettin Yılmaz'ı şehit eden teröristlerin silahlı İHA tarafından vurulduğunu açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bölgede devam eden operasyon kapsamında yapılan arama tarama faaliyetlerinde 6 terör örgütü mensubu ölü ele geçirilmiştir. Ölü ele geçirilen örgüt mensuplarının 16 Haziran'da Tunceli-Pülümür karayolunda öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ı kaçıran ve şehit eden grup olduğu anlaşılmıştır. Bölgede M-16 piyade tüfeği, 4 kalaşnikof piyade tüfeği, tabanca, 200 gram C4 patlayıcı, 5 sırt çantası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir." Açıklamada, Tunceli'de teröristlerin bulunmasına yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

ARACI YAKILMIŞ, KENDİSİ DE KAÇIRILMIŞTI
Necmettin Yılmaz, Şanlıurfa Siverek’in Çiftçibaşı köyünde sınıf öğretmeniydi. 16 Haziran Cuma günü, yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane Torul’a bağlı Demirkapı köyüne giderken Erzincan-Tunceli yolunda PKK’lı teröristler yolunu kesti. Aracı yakılan Yılmaz'ın naaşını ise günler sonra Pülümür Çayı’nda bulundu.

Son dakika... Necmettin öğretmenin kanı yerde kalmadı Hepsi öldürüldü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaçak yapı ile mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber