Yargı - yürütme dengeli olmalı

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon gözaltılarıyla ilgili olarak, “Susurluk olayıyla yakından uzaktan ilgisi olmayan kişilerin bir bahaneyle bu sistemin, bu sorgulamanın içine dahil edilmesinden ciddi endişe duyuyoruz” dedi.

Samsun’da CHP il binasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Susurluk olayının aydınlatılmasıyla ilgili olarak daha önce “sürekli aydınlık için bir dakika karanlık” kampanyasına CHP olarak destek verdiklerini, ancak bütün çabalara rağmen bu konunun aydınlanamadığını anlattı. Başbakan Erdoğan’ın “Yargı ve yürütme iyi bir işbirliği halinde çalışmaktadır” dediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Yargı ile yürütmenin beraber çalıştığı bir model hiç bir ülkede yoktur” dedi.
Kılıçdaroğlu, yasama, yargı ve yürütme arasında kurulması gereken demokratik dengenin, yürütme organı lehine büyük ölçüde bozulduğunu anlatan Kılıçsöyledi.

Yerli ve milli silahlar sahaya damga vurdu!Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Barış Pınarı Harekatı'nda büyük ölçüde yerli ve milli ürünleri kullanırken, savunma sanayisine yönelik ambargolar için alternatif kaynak ve yerli üretim konularında da tedbirler alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber