Siyaset
07.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.10.2017-2:30

‘Siyasi güvence ayrıcalık olur’

Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görüşmesinin “rutin” olduğunu ifade etti.

Sitene Ekle
‘Siyasi güvence  ayrıcalık olur’

KIVANÇ EL Afyonkarahisar

Ak Parti’nin dün başlayan kampında gazetecileri sorularını yanıtlayan Ünal, “Tartışmaların Gökçek üzerinden kişiselleştirilmesi doğru değil” dedi. Ünal şöyle konuştu: 
Rutin bir görüşmeydi
“Rutin bir görüşmeydi yani Melih Bey’in daha önceden talep ettiği bir randevuya verilmiş rutin cevaptı. 5 milyon kitaplı bir kütüphane yapılıyor, Külliye’nin orada ve gerçekten de bir müze çalışması var. Bunlarla ilgili bir görüşmeydi. Bir istifa talebi söz konusu değil ama bizim 4 aydan beri ısrarla söylediğimiz bir şey var. Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın partiye tekrar dönmesiyle birlikte parti, her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatları elden geçiriyor, belediyeleri elden geçiriyor, hükümeti elden geçiriyor. Bütün bu elden geçirmenin amacı da 2019’a hazırlık. Bu süreçte bizim herhangi bir il başkanına, bir belediye başkanına yani herhangi bir siyasinin kendisini siyasi güvence altında hissetmesi diye bir şey söz konusu olamaz.”    

Bilgi YarışmasıBelli bir süre için, geçici olarak anlamına gelen kelime hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Müzikte beş çizgide oluşan çizgilere ne ad verilir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX