"Diego, Armando, Maradona" sünnet oldu

Edremit ilçesinde yaşayan bir çiftin, "Diego Mohammed", "ArmağanArmando" ve "Alptekin Maradona" isimlerini taşıyan çocukları, sünnet edildi. Baba Şentürk, "Çok heyecanlandık. Çok güzel bir duygu. Allah, tüm erkek anne ve babalarına bu güzel duyguyu yaşatsın" dedi.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, bir babanın, Arjantinli efsane futbolcuya hayranlığı dolayısıyla "Diego", "Armando" ve "Maradona" isimlerini verdiği 3 çocuğu, sünnet edilerek erkekliğe ilk adımlarını attı.

İlçeye bağlı Altınoluk Mahallesi'nde ikamet eden Tekin (33) ve Sevcan Şentürk çifti, çocuklarını sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadı. Çiftin, "Diego Mohammed", "Armağan Armando" ve "Alptekin Maradona" adlarını taşıyan çocukları için evlerinde sade bir sünnet töreni yapıldı. Törene, ailenin büyüklerinin yanı sıra bazı yakınları katıldı.

Tekin Şentürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'da doğduğunu ve uzun yıllar bu ülkede yaşadığını söyledi.

Türkiye'ye ailesiyle yaklaşık 1,5 yıl önce kesin dönüş yaptığını anlatan Şentürk, küçük yaşlarından bu yana büyük hayranlık duyduğu Maradona'nın tam ismini, kendisi gibi Almanya'da dünyaya gelen 3 çocuğuna paylaştırdığını dile getirdi.

Şu anda 8 yaşında olan ilk oğlunun Diego Mohammed, 3 yaşındaki çocuğunun Armağan Armando ve 1,5 yaşındakinin ise Alptekin Maradona isimlerini taşıdığını belirten Şentürk, "Çocuklarım sünnet oldu. Çok heyecanlandık. Çok güzel bir duygu. Allah, tüm erkek anne ve babalarına bu güzel duyguyu yaşatsın" diye konuştu.

Şentürk, oğullarının iyi eğitim alması ve mutlu evlilikler yapmasını istediğini sözlerine ekledi.
Emre Belözoğlu Acun Ilıcalı'yı canlı yayındayken ararsa...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber