Fenerbahçe Comolli'yi Getirmiş... Şimdi Kim Gelecek...?

Fenerbahçe yeniden yapılanma sürecinde önemli değişiklikler gerçekleştirmek üzere. Geçmişte özellikle transfer döneminde faydalanamadıkları pek çok oyuncu ve antrenör oldu. Vitor perreria döneminde ilk başta iyi giden takım zaman içerisinde pek çok beklenmedik sonuç aldı. Büyük umutlarla getirilen Terrenao döneminde yapılan Ba,Markoviç,Fabiano,Van persie gibi transferlerden bu gün takımda olan yok. Liverpool dan kiralık gelen Markoviç başarılı maçlar çıkarmıştı ama bu gün o da yok..

Hal böyleyken başarılı olmasını beklemekten başka çare de yok. Dilerim bu başarı gerçekleşir.

Dünya futbolunda Klopp veya onun ayarında pek çok antrenör varken başarısı kariyeri ile orantılı bir antrenör getirmek belki de çok daha iyi bir fikir olabilirdi. Hatta Eski Fenerbahçe 'li Tayfun Korkut gibi Fenerbahçe'nin içinden yetişen birini de getirmek camiayı hiç tanımayan birinin gelmesinden daha iyi bir öneri sayılamaz mı..?

Milan aynı şeyi Gennaro Gattuso ile denemedi mi..?

Fenerbahçe'nin en önemli sorunu ortasaha ve forvet. Orta sahada akınları hızlandıran, organize eden bir oyuncu Alex ten sonra hiç gelmedi. Bunu bu sene biraz Valbuena kimliği ile yapar gibi oldu. Onun kaybetmeyi sevmeyen yapısı ve rakip defansın arasına sızan becerikli pasları Fenerbahçe hücumlarını fazlaca şekillendirdi.

Fenerbahçe'nin bir diğer sorunu ise forvet. Kanatlardan gelen toplar da Fernandao dışında rakibi zorlayacak, kendi arkadaşlarını da gol pozisyonuna sokacak oyuncusu yok. Bu alanda Jannsen iyi başladı ama çoğu zaman da kenarda oturdu. Aatıf keşke eski Aatıf olsa ama değil...

Van Persie transferi de unutulmamalı. Fenerbahçe ne kadar faydalanabildi kendisinden...?

Fenerbahçe de İsla ve Dirar 'dan daha çok katkı yapabilecek,takımı hem defansif anlamda rahatlatıcak hem de Skretel 'in yokluğunda çok fazla onu aratmayacak isimler de lazım.

Kısacası Fenerbahçe şampiyonluğa oynamak istiyorsa kadro en önemli olgu olmalı...