Geri Dön

Galaxy Note 8 en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçildi

Galaxy Note 8, DisplayMate'in test sonuçlarına göre sunduğu ekran özellikleriyle dünyanın en iyi mobil ekranı seçildi.

Galaxy Note 8 en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçildi

milliyet.com.tr

Daha öncesinde DisplayMate, yapmış olduğu testlerde 2960 X 1440p çözünürlükte 5.8 inçlik Galaxy S8'in ekranına en yüksek puanı olan "A+" notunu vermiş ve en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçilmişti. Şimdiyse şirket Samsung'un yeni telefonu Galaxy Note 8'i değerlendirdi ve A+ derecesine layık gördü.

Not 8'in 6.3 inç ekranındaki en dikkat çekici gelişmelerden biri, parlaklığının Galaxy S8'den yüzde 22 daha yüksek olabilmesi. Rapor, telefonun Otomatik Parlaklık özelliği açıldığında Not 8'in maksimum ekran parlaklığının daha yüksek olabileceğini belirtiyor. Bu, sahiplerin herhangi bir ayarda ve her yerde en iyi parlaklık düzeyine sahip olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda bu telefonun genel pil ömrüne de yardımcı oluyor.

Daha yüksek parlaklık düzeylerine ek olarak, DisplayMate, Note 8'in Galaxy S8'e kıyasla daha büyük doğal renk gamutuna sahip olduğunu, telefonun yüksek ortam ışığı ayarındayken daha iyi renkler ürettiğini söyledi. Ayrıca, Note 8'in renk doğruluğunda ve görüntüleme açısında, görüntü işlemcisindeki geliştirmeler, performans ve güç tasarrufu modlarında iyileştirmeler kaydedildi.

DisplayMate'in raporu Samsung'un Note 8'in ekranında sağlam gelişmeler yaptığını açıkça ortaya koyuyor. Note 8'in ekranı sizce nasıl? Telefonu satın alma olasılığınızı artırıyor mu? Yorum olarak bize ne düşündüğünüzü bildirebilirsiniz.

29 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni29 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber