iPhone X'in gerçek maliyeti ne kadar?

Apple'ın 999 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürdüğü iPhone X'in maliyeti açıklandı. Firmanın telefon başına kazancı 642 doları buluyor.

iPhone X'in gerçek maliyeti ne kadar?

iPhone X, 999 dolarlık fiyatı ile Apple’ın bugüne kadarki en pahalı telefonu olma özelliğini taşıyor. Peki iPhone X'in Apple'a maliyeti ne kadar?

Reuters'a göre iPhone X'in Apple’a maliyeti 357 dolar. Apple sattığı her iPhone X modelinden yüzde 64 kar elde ediyor. Bu da Apple’ın X modelindeki kâr payının iPhone 7 veya iPhone 8’den daha yüksek olduğunu gösteriyor. Kısa bir süre önce satışa çıkan iPhone 8 Plus’ın Apple’a maliyeti 288 dolar. 799 dolar satışa sunulan telefonun kar oranı yüzde 59.

DİYARBAKIR ERGANİ İLKÖĞRETİM OKULUNA GİTTİK - VLOGTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Lenovo Diyarbakır Ergani İlköğretim Okulu için hazırladıkları projeye Milliyet Teknoloji Editörümüz Batuhan Dönertaş'ı davet etti. Hayata geçirilen proje kapsamında Diyarbakırlı çocuklar, son teknolojik ekipmanlara kavuşarak, birbirinden farklı alanlarda bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uydurdular.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber