Samsung Mavi Kulaçlar Yüzme Takımı

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı başarıyla tamamladı

Samsung Mavi Kulaçlar Yüzme Takımı

Samsung Electronics Türkiye, TMOK tarafından düzenlenen, 11 yıldır ana sponsoru olduğu ve son iki yıldır adını verdiği Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda, bu yıl kendi çalışanlarından kurulu “Samsung Mavi Kulaçlar” Yüzme Takımı ile etkinliğe renk kattı. 2011-2014 yılları arasında üst üste 5 şampiyonluğu bulunan Hasan Emre Musluoğlu’nun çalıştırdığı 6 kişilik takım, 1870 yüzücüyle birlikte Boğaz’ın sularında eşşiz bir deneyim yaşadı.
Samsung Electronics Türkiye, 11 yıldır ana sponsoru olduğu ve son iki yıldır da adını verererek TMOK işbirliğiyle düzenlediği “Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları” için bu yıl, kendi çalışanlarından oluşan 6 kişilik bir yüzme takımı kurdu. “Samsung Mavi Kulaçlar” adını taşıyan yüzme takımı, yarışa etkinliğin geçtiğimiz yıllardaki şampiyonu Hasan Emre Muslu antrenörlüğünde hazırlandı.

8 ay süresince Türkiye Yüzme Federasyonu’na ait Tozkoporan Olimpik Yüzme Havuzu’nda, mesai saatleri dışında günde 1,5 saatlik antrenman yapan takımın yüzücüleri, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenenlenen seçmelere katılarak,yarışmaya katılma hakkı kazandı.Takım üyelerinin tümü, 26 Temmuz’da 1870 yüzücünün katılımıyla,Kanlıca’dan Kuruçeşme’ye 6,5 km’lik parkurda gerçekleşen yarışı tamamlamayı başardı.

Samsung ElectronicsTürkiye Başkanı Yoonie Joung, çalışanlardan kurulu bir yüzme takımının kurulmasıyla birlikte, yarışa dair heyecanlarının daha da arttığını vurgulayarak; “Samsung olarak çalışanlarımıza çok değer veriyor ve iş stresini atıp kendilerini iyi hissedecekleri faaliyetler konusunda onlara tam destek vermeyi asli görevimiz olarak görüyoruz. Bu yıl kurduğumuz “Samsung Mavi Kulaçlar” Yüzme Takımı, yarışı başarıyla tamamlayarak bizleri gururlandırdı. Şampiyonumuz Hasan Emre Musluoğlu, özverisi ve disipliniyle takımı 8 aylık kısa bir sürede yarışa çok iyi hazırladı. Tüm takım üyelerini tebrik ediyor ve fedakarlıklarından ötürü hepsine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Samsung Mavi Kulaçlar” takımının kurulma amacı ve süreci hakkında bilgi veren Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç ise;“Bu yıl, yarış heyecanına bizzat ortak olmak için ‘Neden çalışanlarımız da bizi temsil etmesin, bu işin bir parçası olmasın’ diye düşündük ve son beş yılın şampiyonu Hasan Emre Musluoğlu ile bir araya geldik. Takım, yarışlarda Samsung’u en iyi şekilde temsil etti; kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Hâlihazırda, Samsung Electronics Türkiye bünyesinde çalışanların sosyalleşmesi ve işyeri arkadaşlığının beslenmesi için kurulmuş olan “Samsung Fun Club” adlı bir sosyal aktivite kulübünün bulunduğunu ve bu tür faaliyetlerin kulüp bünyesinde yürütüldüğünü belirten Meriç Tunç; diğer faaliyetlere de şöyle değindi: “Sosyal kulüp bünyesinde de gezi, fotoğrafçılık ve aşçılık gibi aktivitelerimiz de var; bunun yanı sıra tenis, basketbol ve yüzme takımlarımız haftada iki gün düzenli antrenmanlarla devam ediyor”.

19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber