Geri Dön

Telefonda çıldırmadan önce...

Bir çağrı merkezini aradığınızda aldığınız "garip" cevaplar sizi delirtiyorsa bu yazıya kulak verin!

Telefonda çıldırmadan önce...

Hepimizin mutlaka başına gelmiştir; satın aldığımı ürünle veya hizmetle ilgili problemimiz için aradığımız çağrı merkezindeki karşımıza çıkan görevli ile çözmeye çalışmak her zaman kolay olmaz. Sonuç genellikle gerilen sinirler, istenmeden sarf edilen sözler ve ağır bir baş ağrısı... Üstelik sorun hala ortadadır. Peki ne yapmak lazım? İşte birkaç basit ipucu.

Çağrı merkezindeki görevli ile konuşmanız açıkça çözümsüzlüğe ilerliyorsa her şeyden önce sakin olmanız şart. Siz sakin olmadıkça asıl amacınız olan yani sorununuzun çözümü sizden her geçen saniye biraz daha uzaklaşır. Ürün veya hizmetle ilgili hayal kırıklığına uğraşmış olabilirsiniz ama öfkeyle durumu olduğundan daha kötü bir şekilde aktarmak sorununuzu çözmez. Samimi bir şekilde sorunu olduğu kadar net ifade etmeye çalışın ve karşınızdaki görevlinin söylediklerine kulak verin. Çok büyük ihtimalle o da kendisine verilen şirket politikası çerçevesinde işini yapmaya çalışıyor ve sizin öfkeli olduğunuz için dinlemediğiniz uyarıları belki de sorununuzu çözecek.

Bunları sakın unutmayın...

Karşınızdaki görevlinin yaklaşımından memnun olmasanız bile sözlerini kişisel olarak almayın. Sizi tanımıyor ve emin olun sizle ilgili kişisel bir sorunu yok. Konuyu kişileştirmediğinizde çözümün mümkün olabileceğini göreceksiniz. Eğer karşınızdaki görevli size çözüm üretmekte zorlanıyorsa başka bir yetkili ile konuşmayı talep edin. Size bir süre sonra çözüm önerileceği söylenirse konuşulanları ve karşınızdaki kişinin ismini bir kenara not edin. Böylece yeniden aramanız gerektiğinde sorununuzu bilen biriyle konuşma ihtimaliniz yüksektir.

Belki de bunlar daha önemlisi mümkün olduğu her zaman alışveriş yaptığınız firmaların satış sonrası desteğinin ne kadar kaliteli olduğunu en baştan araştırın...


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber