Geri Dön

Türk Ticaret Yasası'nda yeni gelişmeler

Resmi gazetede yayınlanan 'Türk Ticaret Kanunu' ile firmalara internet sitesi zorunluluğu getirildi. Türkiye'nin ilk hosting ve e-ticaret sitesi Turkticaret.Net bu konuda da şirketler lehine önemli bir adım attı.

Türk Ticaret Yasası'nda yeni gelişmeler

Gelişen online ve e-devlet uygulamaları artık firmaların internet üzerinden denetlenmesini mümkün kılıyor. Bürokraside yapılan e-devlet yatırımları gereği firmalara da internet sitesi zorunluluğu getirildi.

Tüm özel kurum ve kuruluşların artık bir internet adresi ve sitesi olmak zorunda... Türkiye'nin ilk hosting ve e-ticaret sitesi olan

Türk Ticaret Yasasında yeni gelişmeler
Turkticaret.Net bu konuda firmalara öncülük ediyor. Firma, Türk Ticaret Yasası'na uygun bir websitesi sahibi olmak üzere kurumsal şirket olduğunu belgeleyen her şirkete alan adını bir yıllığına bedava veriyor.

Yalnızca yeni alan adı alanlar değil, alan adını Turkticaret.Net'e taşıyanlar da bu fırsattan istifade edebilecekler. 7/24 güncelleme Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre, firmalar, ayrıca Turkticaret.Net'in uzman ekibi tarafından yeni kanun içerikleri dikkate alınarak hazırlanmış web site tasarımlarından birini kullanarak sitelerini zahmetsizce yayına alabilecekler.

Firma, ihtiyaçları arttıkça içeriği oluşturan modülleri arttırabilecek, web sayfalarını 7 gün 24 saat internetten ulaşarak güncelleyebilecek. Sosyal sorumluluk gereği Turkticaret.Net Genel Müdürü Murat Yanıklar, konuyla ilgili açılmasında, 440 bin KOBİ üyeleri olduğunu vurguladı. Sektörün öncüsü olarak söz konusu kanunun uygulanmasına destek vermeyi bir sosyal sorumluluk görevi olarak gördüklerinin altını çizen Yanıklar, “Firmalar web sitelerini güncel tutmaları halinde yeni pazar ve müşterilere daha kolay ulaşacaklar. Bu da hem e-ticaret sektörüne, hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Bir yıl boyunca 1,5 milyon firmaya alan adı verecek alt yapıyı ve yatırımı yaptıklarını dile getiren Yanıklar, şu anda 120 bin şirkete bu alanda hizmet sunduklarını kaydetti. Yanıklar, “Başlattığımız kampanya ile ülke çapında iletişim ve ticaretin kolaylaşmasına katkı sağlayacağız” diye konuştu.

1,5 milyon firmanın web sitesi yok

Murat Yanıklar, ticaret odalarının istatistiklerine göre, Türkiye'de kurulu ve kanun kapsamında yaklaşık 1,5 milyon adede yakın firmanın web sitesi bulunmadığını ifade ederek, şunları kaydetti: ''Firmaların en doğru ve şeffaf bilgileri kendi denetimlerindeki web siteleri aracılığı ile kamuoyuna aktarmalarını sağlayacak olan yeni kanun, başta KOBİ'ler olmak üzere şirketlerin yeni pazarlara açılmasını da sağlayacak.''

17 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte magazin dünyasındaki günün gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber