02.01.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 02.01.2018-1:30 A-A+

TRT HABER KONSER YAYINLARSA...TRT’nin yeni yıl canlı klasik müzik konseri bir gelenek. Nedense Berlin Filarmoni Yılbaşı Konseri’ni TRT haber yayınlıyor. Her an her şey olabilir kanalı. Konser 19.30’da başladı, 20.20’de ‘canlı yayın’ diye kesildi. Başbakan, Eğridir Komando Birliği’ni ziyaret ediyor askerlerle yemekte. “Haydi bakalım, afiyet olsun” dedi. Berlin Filarmoni Konseri kaldığı yerden devam etti. Dimitri Şoştakoviç’in ‘Altın Çağ Suit Op 22 a’ (Bu şekilde yazmışlardı) başladı, sekiz dakika kadar geçmişti, ‘canlı yayın’ diye tekrar birliğe bağlandı kanal. Başbakan konuştu sonra, cumhurbaşkanıyla telefon bağlantısı oldu. Konsere tekrar döndüğümüzde, eserin sonuydu. Haber kanalının asli işi haber, öncelik haberde... Konserin bir başka kanalda mesela müzik kanalında yayınlanması lazım. Belki bu vesileyle önümüzdeki yıl değişiklik yapılır.

‘Bip’li Huysuz gecesi

Yeni yılın ilk saatlerinde, yani ‘çoluk çocuk uyku saati’ zaman diliminde olmasına rağmen, Kanal D’deki Huysuz’un şovu, ‘bip’ten geçilmedi. Tartışmasız hâlâ bir numara. Ev ahalisi ve konuklarımız “Lafını gediğine koyuyor da, ‘bip’lemişler” diyerek pek bir keyifsizdi. ‘Siz artık bu kadarla yetinin’ der gibiydi program. Aralardan, o kendine has üslubundan örnekleri bizlere ulaştırabildi.

Cem Yılmaz’ın filmi bir başlasa

Cem Yılmaz’ı bir yıl reklamlarda izledik.
‘O Ses Türkiye Yılbaşı Özel’i tekeline aldı.
Tüm jüri, ‘Cem bir espri daha yapsa da program canlansa’ durumundaydı. Duyduk ki, Tolga Çevik’in FOX’taki şovunun da konuğu olacak. ‘Arif V 216’ bir başlasa, önümüzdeki bir yıl konuşmaz diye düşünüyorum. Kolay mı tek başına film pazarlamak!

Gece onlardan soruldu

TV8 bir kere zaten hazır ve nazır,
stüdyosunda bildiği bir işi yapan ekibiyle sular seller gibi şovunu patlattı. Acun
kimi çağırsa, kırmadan geliyor. 

Aleyna kardeşimiz ne yaptı?

Show TV’de gördüm Aleyna Tilki’yi, Kibariye ablası ‘Özledim’ şarkısını söylüyordu. “Aleyna söyle” dedi Evrim
Akın. Playback, ‘O Sen Olsan Bari’ diye cevap verdi. Sonra TV8’de ‘Sil Baştan’ diye canlı bir performansı mevcuttu, sevgili Şebnem Ferah’ın eseri. Daha bağırıyor seviyesinde... Acele itmişler sahneye, star olacak diye. Sanırım böyle böyle pişecek. Raconu bu, canlı da iyi olacak!

Gazino eğlencesi boş masalar

‘Yılbaşı Gazinosu’ diye duyurmuşlar Star TV’de... Gazinonun masaları boş. Yemek koymayın olabilir ama tabakların içinde kuru pasta, bardaklarda renkli bir şeyler olsaydı. Hatta o renkli bardaklar buzlanıp, ‘içki havası’ bile verilebilirdi. Daha neşeli olurdu. 

 

 

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.