Turkcell'e uluslararası iki ödül

09.06.2017'de eklendi09.06.2017-15:53 'de güncellendi
Turkcell, Global Telecoms Business tarafından düzenlenen, bilgi ve iletişim sektörünün öne çıkan organizasyonlarından Innovation Awards (İnovasyon Ödülleri) 2017’den iki ödülle döndü.

Londra’da yapılan ödül töreniyle sonuçları açıklanan İnovasyon Ödülleri kapsamında, Günlük Optimizasyon ve Gerçek Zamanlı aksiyon projeleriyle “Yazılım ve Servis İnovasyonu” kategorisinde iki ayrı ödüle layık görüldü. Şirket geçen yıl aynı organizasyonda yine iki ödül almaya hak kazanmıştı. 

GTB İnovasyon Ödülleri, beş ana kategoride kurum ve kuruluşların inovatif projelerini değerlendiriyor. Kuruluşlarla çözüm ortaklarının birlikte başvurabildiği organizasyonun kategorileri; altyapı, yazılım ve uygulama, kurumsal servis, müşteri servisi ve toptan servis olarak sıralanıyor. 2007’den bu yana gerçekleştirilen ödül organizasyonu, şirketlerin başarılarını küresel boyutta değerlendirip bilinirliklerine katkıda bulunuyor.

Günlük optimizasyon, Turkcell müşterilerine farklı kanallar üzerinden gönderilen kampanya mesajlarının etkin şekilde yönetimini mümkün kılıyor. Turkcell’in çözüm ortaklarından Experian’la hayata geçirilen proje sayesinde, daha önce günler süren pazarlama optimizasyonu süreci, büyük veri mimarisiyle saatler içinde tamamlanabiliyor. 

Gerçek zamanlı aksiyon projesi sayesinde ise Turkcell, müşterilerinin anlık ve geçmişteki kullanım özelliklerine  göre onlara özel kampanya ve teklifler sunuyor. Evam işbirliğinde hayata geçirilen proje, müşterilerin bulundukları koşullarda en doğru paket ve tarifeleri değerlendirmesine olanak tanıyor.