Dünya
06.12.2017 - 15:47 | Son Güncelleme: 06.12.2017-16:21

Son dakika: Yılın kişisi 'sessizliği bozanlar' oldu

Time dergisi bu sene yılın kişisi olarak cinsel taciz konusunda sessizliği bozanları seçti.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Amerikan Time dergisinin her yıl seçtiği 'Yılın Kişisi' 2017’de ‘sessizliği bozanlar’ oldu.

#MeToo etiketiyle yapılan sosyal medya paylaşımlarıyla ön plana çıkan cinsel taciz karşıtı sosyal hareketlilik, dergiye göre yılın en etkileyici olayı.

Time Yazı İşleri Müdürü Edward Felsenthal, “Bu on yıllardır gördüğümüz en hızlı gelişen sosyal değişim. Kendilerini öne atıp hikâyelerini anlatan yüzlerce kadının –ve bazı erkeklerin- bireysel eylemleriyle başladı” ifadesini kullandı.

Ünlü derginin adayları arasında yer alan ABD Başkanı Donald Trump ikinci, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping üçüncü, Rusya'nın ABD seçimlerindeki parmağını araştıran özel savcı Robert Mueller dördüncü, Kuzey Kore'nin çılgın lideri Kim Jong-un ise beşinci oldu.

2016 yılında 'Yılın Kişisi' ABD Başkanı seçilen Donald Trump olmuştu. Trump'ın ABD Başkanlığı'ndaki rakibi Hillary Clinton, bu sıralamada da Trump'ın arkasında kalarak ikinci sıraya yerleşmişti. Sıralamada bilgisayar korsanları üçüncü, Recep Tayyip Erdoğan ise dördüncü sırada yer almıştı.

Trump, 2015 yılında yılın kişisi seçilen Almanya Başbakanı Angela Merkel ve IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi’nin arkasında kalarak üçüncü olmuştu.


Etiketler: Time, yılın kişisi
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Kuzey ile doğu arasındaki yön hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.