28.09.2018 07:17 | Son Güncelleme:

ÖSYM YKS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı! YKS ek yerleştirme sonuçları

Binlerce Üniversite adayını yakından ilgilendiren YKS ek yerleştirme tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. YKS ek yerleştirme tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden sorgulama yapabilecek. YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Üniversite kayıt tarihleri de belli oldu.

YKS ek yerleştirme tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Üniversite kayıtları yaklaşıyor. Sonuçlar nasıl sorgulanacak?

YKS EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına, 28 Eylül 2018 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebiliyor.

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Bu habere ifade bırak
  • 7Mutluyum
  • 3Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 29Kızgınım
  • 13Üzgünüm
Toplam Oy54