Geri Dön
AdvertorialYaz Aylarında Lazer Epilasyon Buz Lazer
Sponsorlu

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Buz Lazer

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Buz Lazer büyük oranda ağrısız lazer epilasyon yöntemi olarak biliniyor. Buz Lazer sisteminin bir diğer özelliği de yaz aylarında da uygulanabilmesi.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Buz Lazer

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yaptırılır Mı?

Evet, yaz aylarında Buz Lazer ile lazer epilasyon yaptırılabiliyor. Buz Lazer bronz tenler dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonu için FDA onayına sahip bir sistem. FDA onayı ve hakkındaki bilimsel çalışmalar ile yaz aylarında uygulanabileceğini kanıtlamış durumda.

Çoğunlukla yazın lazer epilasyon ile ilgili efsaneler, uygulama öncesi güneşte bronzlaşma ve uygulama sonrası güneşe maruz kalma ile ilgili korkulardan kaynaklanıyor. Bunlar dikkate alınması gereken önemli gerçekler olsa da ortaya çıkan yanlış anlamalara netlik kazandırmak için bunların ele alınması gerekir.

Güneşe maruz kalmaktan kaçınma kavramı (lazer epilasyon öncesi ve sonrası), lazer teknolojilerinin sınırlamalarının olduğu yıllar öncesine dayanmaktadır.  Lazer teknolojilerinin sınırlamalarının olduğu zamanlarda lazer epilasyon sadece yazın fazla güneş almayan noktalara uygulanabiliyordu. Örneğin; bikini bölgesi ve koltuk altı bölgeleri güneşe maruz kalmadığı için bu bölgelere yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmak herhangi bir sorun oluşturmaz. Ancak güneşe fazla maruz kalan yüz, bacaklar ve kollar gibi bölgelere lazer epilasyon yaptırmak için cilt renginin açılmasını beklemek gerekir. Günümüzde Buz Lazer ile yaz mevsiminin lazer epilasyon seanslarının arasına girmesi gerekmiyor. Güneşe maruz kaldıktan bir hafta sonra Buz Lazer yaptırmak mümkün. Buz Lazer sonrası da sadece bir hafta süreyle güneşten korunmak yeterli oluyor.

Buz Lazer: Büyük Oranda Ağrısız Lazer Epilasyon

Buz Lazer etkili, çok yönlü ve konforlu bir lazer epilasyon sunmayı amaçlayan düşünce ile geliştirilmiş, 10 yıldan fazla süren araştırmalar sonucu Buz Lazer doğmuş. Buz Lazerde kullanılan SHR ve Ice Teknolojilerinden bahsetmek istiyoruz.

SHR, Buz Lazer cihazının patentli uygulama tekniği. Bu teknikte kıl folikülleri kademeli olarak ısıtıldığı için büyük oranda yoğun lazer ısısı hissedilmiyor. Tedavi başlığı ciltte masaj yapar gibi hareket ettiriliyor. Hem konforlu hem de güvenli bir lazer epilasyon sunan SHR Teknolojisi, Buz Lazer epilasyonun ağrısız olmasında da kuşkusuz büyük rol oynuyor. SHR, t esmer ve bronz tenler için de kullanılabilir.

Ice Teknoloji gelişmiş bir soğutma sistemi ve tüm uygulama boyunca cildi etkili bir şekilde soğutmaya devam ediyor. -3 dereceye kadar soğuyan ciltte lazer ısısı ve ısıya bağlı ağrı genellikle hissedilmiyor, uygulama buz serinliğinde tamamlanıyor.

Buz Lazer ile esmer ve bronz tenlerde yaz aylarında lazer epilasyon mümkün oluyor.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Buz Lazer

Buz Lazer ile Etkili ve Kalıcı Lazer Epilasyon

Buz lazer3 dalga boyuna sahip. Lazer epilasyonda kullanılan Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG cihazlarının aynı sistemde olmasının birçok avantajı bulunuyor. Buz Lazer bu sayede farklı derinliklerde bulunan tüm kıl foliküllerini hedefleyebiliyor. Tüm kıl tiplerinde genellikle etkili ve kalıcı sonuçlar alınıyor.

Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Kadınlar kadar erkekler de Buz Lazer epilasyondan yararlanıyorlar. Genellikle büyük oranda Ağrısız, acısız ve konforlu bir yöntem olan Buz Lazer ortalama 8 seans öneriliyor. Yüz için seans aralığı 4 hafta, vücut içinse 6 hafta olarak belirleniyor. İlerleyen seanslarla birlikte seans aralığı vücut için 8 haftaya kadar çıkabiliyor.

Buz Lazer cihazlarının bu denli fazla ilgi görmesi taklitlerinin de ortaya çıkmasına neden olmuş görünüyor. Özellikle merdiven altı tabir edilen yerlerde lazer bile olmayan cihazlar Buz Lazer adı ile pazarlanıyor. Bu taklit ve sahte cihazlarla uygulama yaptırmış, ancak sonuç alamamış ve mağdur olmuş kişiler mevcut. Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sponsorlu İçerik