Geri Dön
AdvertorialYeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi
Sponsorlu

Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi

İki tekerlekli kişisel vasıta olarak da bilinen hoverboard, şarj ile çalışan bir araçtır. 2014 yılında Çin’de tasarlanan elektrik gücüyle çalışan kaykay, şarj edilebilen piller ile çalışır.

Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi

Diğer araçlara nazaran batarya dolumu ev içi elektrik şebekesinde gerçekleştirilebilen hoverboard, jiroskop mekanizması yardımıyla vücut ağırlığınızı hangi bölgeye yönlendirdiğinizi algılar. En bilinen modelleri genellikle 2 tekerlekli olsa da, elektrik gücü ile çalışan kaykayların 1 tekerli, 3 tekerli ve 4 tekerli tasarım seçeneklerine de rastlamak mümkündür. Hoverboard kullanımında araca yön vermek için, vücudunuza gitmek istediğiniz yöne doğru eğim vermeniz yeterlidir. Denge sistemi ile yön verebileceğiniz araç, birkaç sürüş antremanından sonra oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Belirli modellerinde yer alan kumandalı özellikle araca kumanda yardımıyla da yön verebilirsiniz. Cihazın üzerinde yer alan akıllı sensörler, hafif engebeli yollarda aracın kendi hızını belirlemesine yardımcı olur. Ayrıca bu sensörler, vücut hareketlerinin hız ve yön açısından iç mekanizma ile senkronize olması görevini de üstlenir. Yediden yetmişe herkesin tercih edebileceği elektrik enerjili kaykayların bataryası, batarya gücüne bağlı olarak birkaç saat içerisinde tam doluluk oranına erişebilir özelliktedir. Hoverboardların, genellikle 20 ila 40 km aralığında bir hız kapasitesi bulunur.

Hoverboardların ağırlıkları 5 ila 50 kilogram aralığında değişirken, taşıyabilecekleri ağırlık minimum 50, maksimum 180 kilogramdır. Fiziksel ölçülerinizi ve yapmak istediğiniz hızı belirledikten sonra sizin için en iyi hoverboard modelini bulmak ise çok kolaydır. Kawasaki hoverboard gibi farklı markaların kullanıcılara sunduğu ürünler içerisinde ihtiyaçlarınıza hitap eden modeli bulabilir, eşsiz bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Şehir içinde çok pratik bir şekilde yolculuk yapabileceğiniz bu araçları engebesiz ve düz bir yolda sürmeniz önerilir. Eşsiz ve oldukça eğlenceli bir sürüş deneyimi adına tercih edebileceğiniz hoverboardı şehir trafiğinin karmaşasından sıyrılmak adına da kullanabilirsiniz. Hoverboardı işe ya da okula giderken bir ulaşım aracı olarak kullanabilir, şehirde ya da sahil şeridinde yapacağınız gezintilerde bir alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Araç üzerinde dengenizi sağladıktan sonra, cihaza yön vererek güvenle kullanım sağlayabilir ve istediğiniz her alanda keyifle kullanabilirsiniz.

Hoverboard Seçimi Sırasında Bilinmesi Gerekenler

Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi

Hoverboard oturaklı, iki ya da üç tekerlekli bir tasarıma sahip olan, oturma bölgesinin sağ ve solunda yer alan kollar yardımıyla yön verilen bir kaykay modelidir. Oturaklı modeller, genellikle çocuklar için tasarlanır. İki tekerlekli modellere nazaran daha geniş ve uzun bir yapıda olan araç, park ve sahil gibi geniş alanlarda kullanıma uygundur. Tek, iki ya da üç tekerli şarjlı kaykayı şehir içi ya da kalabalık alanlarda kullanmadan önce boş bir alanda kısa mesafeli alıştırmalar yaparak aracın mekanizmasına ve yönlendirmelerine daha kolay bir şekilde ayak uydurabilir, araca adapte olma sürecini hızlandırarak kalabalık içerisinde olası aksiliklere karşı önleminizi alabilirsiniz. Elektrikli kaykay seçimi de kullanım detayları kadar önemlidir. Elektrikli kaykay modelleri arasında inceleme yaparken şu detaylara dikkat edebilirsiniz: 

  • Hoverboardı boş vakitlerinizde şehir ya da sahil şeridinde keyifli bir tur yapmak adına tercih edeceksiniz, hız seviyesi çok yüksek kilometrelere ulaşmayan bir model satın alabilirsiniz.
  • Aracı hobiden ziyade iş yeri ya da okulunuza ulaşmak için kullanacaksanız da hız kapasitesi daha yüksek kilometrelere ulaşan, taşıma ve saklama açısından tasarruf edebilmenize olanak tanıyan daha hafif yapılı ya da katlanabilir bir model tercih edebilirsiniz.
  • Farklı yol yapılarına uyumlu yapıda tasarlanan modelleri inceleyerek seçiminizi buna göre yapmanız performans açısından size fayda sağlar.
  • Tırmanış kapasitelerine ve farklı motor gücüne sahip hoverboard modellerini seçerken önce kullanım alanına karar vermeniz gerekir. Tekerlek çapı, hız kapasitesi, ürün ağırlığı, kullanım mesafesi ve dış tasarım özelliklerini karşılaştırarak beklentinize hitap eden bir model bulmanız kolaylaşır.
  • Hem uzun batarya ömrü olan hem de tasarımıyla tarzınızı yansıtacak elektrikli kaykayı seçmek için marka ve model sıralaması yapmanız size kolaylık sağlar.
  • Şarj edilebilir kaykayların neredeyse tüm modellerinin taban ve yüzey kısmı, suya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Böylelikle sağanak görüldüğü günlerde dahi eğlenceli bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz.

Tüm bu seçim detaylarıyla birlikte hoverboardı kullanırken kask, diz ve kol koruyucu gibi ekipmanlar ile olası kazalara karşı önleminizi alabilir, aracı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Şehir içi ve trafik kullanımı sırasında kaskınızın yan kısımlarına açılı aynalar yerleştirerek arkanızdaki ya da size paralel olan kişi ve araçları daha kolay bir şekilde görebilirsiniz. Hafif eğimli ya da arnavut kaldırımı gibi engebeli yollarda hızını yola uygun bir şekilde ayarlayan araçlar, kullanıcılara bu hız kontrol teknoloji ile güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Hoverboard Kawasaki gibi dünyaca ünlü markaların her yaşa ve ihtiyaca hitap eden şarjlı kaykayları içerisinden kriterlerinize hitap eden modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hoverboard Nasıl Kullanılır?

Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi

Yenilenebilir enerji kullanımıyla ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken hoverboard elektrikli kaykaylar, her yaştan kullanıcının kullanımına uygun model seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap eder. Elektrikli kaykay hoverboard cihazı sürüşe hazır hale getirmek oldukça kolaydır. Aracın üzerine çıkmadan önce, açma/kapama düğmesine belirli bir süre basılı tutarak aracı aktive edebilirsiniz. Pil kapasitesinin gideceğiniz mekana olan uzaklığa yetip yetmeyeceğini belirledikten sonra, aracın üzerine binerek dengenizi sağlayabilirsiniz. Dengenizi de bulduktan sonra, vücut ağırlığını hafif bir eğim olacak şekilde öne doğru vererek aracı hareket ettirebilirsiniz. Araç, vücudunuz hangi yöne ağırlığını verirse o yöne doğru ilerleyen bir iç mekanizmaya sahiptir. Geriye doğru gitmek için, kendinizi dengenizi kaybetmeyecek şekilde geriye doğru vererek araç ile geri gidebilirsiniz. Aracı durdurmak için de, hafif eğimli bir şekilde ilerlerken dik durarak aracın düz bir şekilde konumlanmasını sağlayarak durabilirsiniz. Hoverboard ışıklı modelleri ile akşam saatlerinde şehir içinde ya da trafikteyken diğer araç ve kişilerin sizi fark etmesini sağlayabilir, güvenli sürüşün yanı sıra sıradışı bir araca da sahip olabilirsiniz. Araca hakimiyet sürecini hızlandırmak adına aracı araçsız ve insansız bir ve düz bir zemini bulunan bir alanda sürebilirsiniz. Hoverboard kaykayı sürmeye alışmak, birkaç denemeden ve denge doğru bir şekilde sağlandıktan sonra oldukça kolaydır. Hoverboard en ucuz fiyat etiketlerini inceleyerek kilonuza uygun ve tasarımsal öğeleri açısından size hitap eden ürünü uygun fiyatlandırmalar üzerinden satın alarak bütçe dostu alışveriş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza yönelik aracı satın aldıktan sonra, kullanım kılavuzuna göz atarak maksimum hız, şarj olma ve ortalama sürüş süresi gibi araç kullanımı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hoverboard Ne Kadar Sürede Şarj Olur?

Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi

Elektrikli hoverboard modellerinin şehir içinden bisiklet yollarına birçok kullanım alanı bulunur. Aracı ofisinize ya da okulunuza ulaşım sağlarken şehir içi trafik problemi ile karşı karşıya gelmemek adına tercih edebilirsiniz. Yol şartları çok yokuşlu ya da çok engebeli olmadığı takdirde, aracı dilediğiniz zeminde gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Pilleri elektrik yoluyla şarj edilerek kullanılan araçları çocuğunuz için hoş bir hediye olarak da tercih edebilirsiniz. Hem çocukların, hem de yetişkinlerin kullanımına yönelik zengin tasarım alternatiflerine sahip olan araçları yolculuk sırasında uygun bir zemin bulamadığınız ya da kalabalık ortamlarda elinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ayaklarınızı koyduğunuz yüzeyde dengeyi bulduktan sonra, araç kullanımı oldukça pratikleşir. Elektrik gücü ile çalışan kaykaylar, yüksek hız seviyelerine ulaşmadıklarından dolayı çocuklar için gayet güvenli bir araçtır. Seçimlerinizde, çocuğunuzun kilo aralığına uygun bir model tercih ederek aracın daha kullanışlı bir alternatife sahip olabilirsiniz. Şarjlı kaykaylar, tam şarj seviyesi ile ortalama 20 kilometreye kadar mesafe kat edebilir bir özelliktedir. Aracın tam şarj olma süresi ise yaklaşık 1.5 saat civarındadır. Birçoğu suya dayanıklı olan elektrikli araçlar ile su birikintilerinden güvenle geçebilir, aracı yağmurlu havalarda dahi keyifle kullanabilirsiniz. Hoverboard kaykayların dayanıklı tekerlekleri, aracı kumluk, çakıl taşlı, toprak ve çim gibi yüzeylere sahip olan zeminlere sürebilmenize olanak tanır. Uzun yola çıkmadan önce aracın batarya seviyesini kontrol ederek pil ömrünün bitmesi sonucunda yolda kalma olasılığına karşı önleminizi alabilirsiniz. Elektrik gücü ile şarj olan kaykayları evinizin elektrik şebekesine bağlı bir priz yoluyla şarj edebilirsiniz. Şarjlı kaykayı dik yokuşlu ya da büyük taşlıklı gibi alanlarda sürmek, hem sürüş keyfi hem de kaykayın iç mekanizması açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Belirli bir süre titreşime maruz kalan kaykayların iç mekanizmasındaki denge senkronizasyonu hasar görebilir ve araca yön vermeniz ya da hız seviyesini ayarlamanız düz zemine nazaran daha zorlu bir hal alabilir. Hoverboard ucuz fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun ürünü kolaylıkla bulabilir, ulaşım ya da hobi konularında eğlenceli bir sürüş deneyimi sunan şarj edilebilir kaykayları hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Farklı Fiyat Seçenekleriyle Hoverboard Çeşitleri

Yeni Nesil Kaykay: Hoverboard - Elektrikli Kaykay Seçimi

Hoverboard, iki ayağın sığacağı şekilde bir yüzeye sahip olan, yan taraflarında 2, 3 ya da 4 tekerleğin bulunduğu oldukça kompakt bir araçtır. Dilerseniz vücut ağırlığınızla, dilerseniz kumanda yoluyla yön verebileceğiniz cihazların yüzey ve tekerlek kısmında ışıklandırma bulunan model seçeneklerine rastlamak mümkündür. Şarjla çalışan kaykayların zengin renk ve desen seçenekleri bulunur. Bu tür araçlar, tekerlek çapları açısından birbirleri arasında farklı alternatiflere sahiptir. Kendini dengeleyen bir iç mekanizması bulunan aracın sürüşü ise hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça güvenlidir. Birkaç alıştırmadan sonra aracı dilediğiniz birçok alanda kullanabilirsiniz. Sürüş güvenliğini ön planda tutan şarjlı kaykay, engebeli yollarda iç mekanizmasında yer alan sensörleri ile hızınızı zeminin türüne uygun bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olur. Işıklı, desenli ve müzik çalarlı tasarımı bulunan modelleri çocukların zevklerine hitap eder. Aracın yalnızca vücut ağırlığınızı algılayan sensörleri sayesinde sürüş esnasında kol ya da dizlerinizle herhangi bir hareket yapmanıza gerek kalmaz. İş yerinize ya da okulunuza giderken, sahil şeridinde ve şehir içi yapacağınız gezilerde kullanabileceğiniz kaykay, kompakt tasarımı sayesinde sürüş sonrasında cihazı dilediğiniz alanda muhafaza etmeniz konusunda size avantaj sunar. Hoverboard fiyatları, batarya gücü, tasarımsal donanımlar, boyut ve taşıyabildiği ağırlık gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterir. Gomaster, Kawasaki, Powerway ve Smart Balance gibi markaların modelleri piyasada öne çıkar. Markaların kullanıcılar ile buluşturduğu elektrik gücü ile çalışan kaykay modelleri arasında da fiyat farklarına rastlamak olası bir durumdur. Bisiklet yolu gibi düz zeminlerde sürülmesi önerilen araçlarla atlama ya da parkurlardan geçme gibi hareketler, hem aracın motor kısmına hasar verebilir hem de dengenizi kaybetmeniz sonucunda yaralanmanıza sebep olabilir. Her ne kadar düşük hız seviyelerine çıkan bir araç olsa da, şarjlı kaykayları kullanırken kask, kol ve diz koruyucu gibi güvenlik ekipmanlarını kullanarak olası kazalara karşı önleminizi alabilir, sürüş açısından daha güvenli bir kullanım elde edebilirsiniz. Aracın hız kapasitesi ve batarya kalitesi de, elektrikli kaykay fiyatlarını belirleyen önemli kriterler içerisinde yer alır.

Hoverboard fiyatları üzerinde inceleme yaparak, kendiniz ya da sevdikleriniz için en uygun modeli bulabilirsiniz.

Bu bir ilandır.