SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

‘2020’den ümitliyiz’

.

Milliyet Haber

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği İzmir Şubesi’nin öncülüğünde ‘İrfan Sohbeti’  toplantısı düzenlendi. Şube  Başkanı Saygılı, “Ekonomimize katkı sağlıyoruz” dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi öncülüğünde, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’nin sunumu ile Kestane Pazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin ev sahipliğinde ‘İrfan Sohbeti’ toplantısı düzenlendi. Program Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye ikincisi hafız Ömer Baydar’ın, Kur’an-ı Kerim Tilaveti okumasıyla başladı. Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, İrfan Sohbetlerinin önemine vurgu yaptı, “Servet sahibi olmayı Rabbimiz yasaklamıştır. İstiflemektir bunun bir diğer adı. İstiflemek bir Müslüman’a yakışmaz. Ama sermaye sahibi olmak, bu birikimi kendisi ve kendisinden sonra gelen insanlara aynı zamanda vakıf insanı gibi de tevdi etmektir” diye konuştu.

Dağ da katıldı

Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da, 2018 yılı seçimlerinden birçok sektörde ekonomik olarak bir buçuk yıl gibi bir süre sıkıntılar yaşandığını ifade etti, “2019’un son çeyreğinde ekonomide, dengelenme süreci oldu. 2020 ivmelenme, yükselme ve daha da ileriye gitme noktasında bir ümit ortaya koyuyor. İstikrar olduğunda bu ülkenin insanın girişimci yapısını bilen birisi olarak 2020, 2021 ve 2022’nin çok daha farklı bir şekilde geçeceğinden şüphem yok” dedi.

Diğer Haberler

  1. İkiye ayırdı
  2. Çocukların geleceği için artık tasarruf şart
  3. Öğrenciler tarihi gezerek öğreniyor
  4. Bornova’da Zeki Müren şarkıları
  5. Kadın çalışmaları merkezi
  6. Nasır sorunları dinledi
  7. Huzurevinde hüzünlü bir aşk hikayesi
  8. Kira geliriyle Nazilli’ye hizmet
  9. Muğla’ya 1 milyarlık altyapı
  10. Dijitalleşme masaya yatırıldı

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.