SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Bayraklı’da virüs savaşçıları sahada

Koronavirüs salgınına karşı tüm önlemleri alan Bayraklı Belediyesi, bu amaçla kurduğu dev ekiple vatandaşların sağlığı için gece-gündüz çalışıyor.

ABONE OL
Milliyet Haber

 İlçenin tüm noktalarında temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetlerini sürdüren ekipler, bir yandan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyacını karşılıyor, bir yandan da vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Sokakta yaşayan can dostları da ihmal etmiyor. Koronavirüs salgınına karşı görev yapan ekiplerle, hizmet binası önünde bir araya gelen Belediye Başkanı Serdar Sandal, çalışanlara seslendi.

Önlemler sıklaştı

Olağanüstü bir süreçten geçildiğini vurgulayan Başkan Sandal, “Böylesi bir süreçte, çalışanlarımız tüm riskleri göğüsleyerek, üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Onlara minnet borcumuz var” dedi.

Bayraklı’da her türlü önlemi aldıklarını dile getiren Başkan Sandal, “İlk etapta binlerce broşür bastırıp virüse karşı yurttaşlarımızı uyardık. Tüm kültür, sanat ve spor etkinliklerimizi hemen iptal ettik. Kurslarımızı erteledik. Kapsamlı bir temizlik seferberliği başlattık. 65 yaş üstü yurttaşlarımız için bir İletişim Koordinasyon Merkezi oluşturduk. BAYSEM’de eğitim gören 940 öğrencimiz için de uzaktan online eğitim başlattık” diye konuştu. Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan ve maddi güçlükler yaşayan vatandaşlara da sahip çıkacaklarını vurgulayan Başkan Sandal, sözlerine şöyle devam etti:

Gıda destek paketi

“Günübirlik kazançla çocuklarının rızkını götüren yurttaşlarımız şu an çaresizlik içinde. Bunun da sorumluluğu bizim üzerimizde. Bu konuda gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu arkadaşlarımızın ihtiyaç duyduğu gerekli gıda malzemesini sağlayacağız. Gıda ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gıda destek paketlerini de ulaştırma sözü veriyoruz.”

Diğer Haberler

  1. Yaşama döndük!
  2. Sürekli’nin annesine veda
  3. Nar Çiçekleri’ne ikinci anaokulu
  4. Dalyan sazlıkları hayran bırakıyor
  5. Bodrum plajlarında mesafeli sezon
  6. Tarım arazilerinde üretim canlanacak
  7. Çiğlililer sebzesini evde yetiştirecek
  8. ‘Salgında zor olanı başardık’
  9. Çeşme’ye göç başladı
  10. Balıkesir parklarında önlem

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.