SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Nasrettin Hoca merkezi geliyor

.

Milliyet Haber

Karabağlar Belediyesi, Nasrettin Hoca Heykeli’ni miniklerin buluşma noktası haline getirecek; bilim, teknoloji, kültür ve sanat merkezi yapacak.

Karabağlar Belediyesi, İzmir’in simgelerinden biri haline gelen Nasrettin Hoca Heykeli’ni ‘Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk, Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi’ adıyla kente kazandıracak. İhale süreci tamamlanan Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk, Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Merkezi, hızlı ve çarpık kentleşmeden olumsuz etkilenen çocuklar için önemli bir sığınak olacak. Çocuklar bu merkezde fiziksel aktivitelerin yanısıra, yaratıcı düşünme, araştırma, keşfetme ve öğrenme üzerine birçok alternatifle karşılaşacak.

İZKA’dan destek

İki katlı merkezde, çok işlevli salon, amfi, ofisler, interaktif atölyeler, çocuk kütüphanesi, okuma atölyesi, kafeterya, teras ve ebeveyn salonu bulunacak. Müzik-ritim, çizim-boyama, kes-yapıştır, yerleştirme sanatı (enstalasyon), bilim ve teknoloji, doğa ve çevre atölyeleri düzenlenecek. Projenin İzmir Kalkınma Ajansı’nda 1 milyon lira destek almaya hak kazandığını belirten Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, şunları söyledi:

Cazibe merkezi

“Göreve geldikten sonra heykeli nasıl değerlendirebiliriz noktasında arayışlarımız oldu. Sonuçta Nasrettin Hoca bu toplumun değeri ve çocuklar onu çok seviyor. Biz de Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk, Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi’ni yapmak için harekete geçtik. İçi kullanılır hale geldikten sonra özellikle eğitim gören çocukların büyük ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Bütün ilköğretim okullarındaki öğrenciler orayı ziyaret edecektir. Güzel bir proje ortaya çıkacak.”

Diğer Haberler

  1. Kadın doğmak suç değil!
  2. İzmir’de emlakçılar dijitalleşiyor
  3. Yatırımlara övgü
  4. Emniyet Müdürü Aşkın’dan iletişim dersi
  5. Müfredat yetersiz ailelere iş düşüyor
  6. Genç turizmcilere kariyer zirvesi
  7. Yılın ilk ayında 9 milyon dolar
  8. Erkenci yediveren sekizi görecek
  9. Şehrin stresinden dağlarda arınıyorlar
  10. Ege ve Hacettepe’nin işbirliğinde yeni keşif

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.