SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yatırım zamanı

.

Milliyet Haber

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), sunduğu avantajlarla 2020 yılında 20 sanayi tesisine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İzmir’in hızla büyüyen organize sanayi bölgeleri arasında yer alan Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde (BAYOSB) 2020 yılında 20 fabrikanın temeli atılacak. 2019 yılının yatırımcılar için beklenildiği gibi geçmediğini ifade eden BAYOSB Başkanı Aydın Telseren, “Telseren, faizlerin düşmesi ve ekonomide büyüme yönündeki hamlelerin 2020 yılı için sanayicilere umut veriyor. Bu dönemde yapılacak bir yatırım, doğru fizibilite ve doğru teşvik kullanımıyla dört sene içinde geri dönecek. Bize yapılan müracaatları değerlendirdiğimizde 2020 yılında organize sanayi bölgemizde, ülkemizin içinden geçtiği zorlu koşullara rağmen 20 fabrikanın temelinin daha atılmasını bekliyoruz. Hedeflerimizi 2022’ye ve 2023’e taşıyacak şekilde planlıyoruz” diye konuştu.

‘Teşvikleri kaçırmayın’

Geleceği sağlam temele oturtmanın sadece üretim ile mümkün olacağını sözlerine ekleyen Telseren, “Yatırım koşulları daha da iyileştirilirse ülkemiz daha farklı bir noktaya taşınacak. Organize sanayi bölgesi olarak geçen sene sanayicimize sunduğumuz avantajları aynı şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Sanayicileri yatırım yapmak için ‘En uygun zamandır’ diye teşvik ediyoruz. Şu anda teşvikler çok avantajlı bir durumda ve sanayicinin bu fırsatı kaçırmamasını öneriyorum” dedi.

Diğer Haberler

  1. 400 markayı buluşturdu
  2. Çevreyi korumak önceliğimiz
  3. 20 klinik 3 ay ücretsiz
  4. ‘Geleceğin insanını yetiştiriyoruz’
  5. Dokuz Eylül’ün konuğu Ortaylı
  6. Tatlı yarış
  7. Yakın mesafe sorunu çözülüyor
  8. Çiftçinin tercihi
  9. Büyükşehir’den kreş atağı
  10. Çocuklar mikrofonda

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.