SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

İzmir'de öğrenci servislerine yüzde 40 zam

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası’nın, öğrenci servislerindeki yüzde 40 fiyat artışı talebi UKOME tarafından onayladı.

|

Petrol fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası’nın öğrenci servislerinde yüzde 40 fiyat artışı talep etti. Odanın bu talebi UKOME tarafından onaylanırken, İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Erdem Mert, esnafın büyük bir özveri ile çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Servisçi esnafını düşünürken öğrenci velilerini de mağdur etmek istemediklerini kaydeden Mert, “Söz konusu yüzde 40’lık artış bu dengeyi korumak amaçlıdır. Araçlarımızın bakım gideri, yedek parçası, lastik gideri istediğimiz yüzde 40 oranından daha fazla artış göstermiştir” dedi.

Yeni öğrenci servis tarifnamesine göre en yakın mesafe olan 0-3 km arası aylık 540 TL, yıllık 4 bin 860 TL olurken, en uzak mesafe 0-40 km arası ise aylık bin 370 TL, yıllık 12 bin 330 TL olarak onaylandı.

Diğer Haberler

  1. Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık düzenlemesi!
  2. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında TOGG’u göreceğiz ve hep beraber bineceğiz
  3. Borsa haftayı rekorla kapattı
  4. Rize-Artvin Havalimanı'nı 3 ayda 196 bin 826 yolcu kullandı
  5. 408 öğretim üyesi alınacak
  6. Yol yenileme inşaatı yaptırılacak
  7. Ekmek alımı yapılacak
  8. Milli imkanlarla geliştirildi! 20 km menzile sahip, test atışları tamamlandı
  9. Akkuyu NGS'nin 1'inci güç ünitesinde kutup vincinin montajı yapıldı
  10. Bakan Kirişci’den mazot, gübre ve yem müjdesi

© Copyright 2022

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.