SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Kanal 6 yeniden Ahmet Özal'ın

Kanal 6 yeniden Ahmet Özal'ın

ABONE OL
Milliyet Haber


       Geçen yıl 110 milyon dolara işadamı Korkmaz Yiğit'e satılan Kanal 6 televizyonu, yeniden ilk sahibi Ahmet Özal'a satıldı.
       Satış işleminin dün sona erdiği belirtilirken, fiyat konusunda bir açıklama yapılmadı. Ahmet Özal'ın televizyonu, yabancı bir TV kuruluşu ile ortaklaşa aldığı öğrenildi.
       Ahmet Özal, Kanal 6'yı 1995 yılının haziran ayında işadamı ve atçılık dünyasının tanınmış isimlerinden Mehmet Kurt'a satmıştı.
       Damadı Hasan Basri Uğurlu adına Kanal 6'nın tamamını satın alan Kurt, bu satış sırasında da Ahmet Özal'ın 55 milyon dolarlık borçlarını da üstlendi. 1996 yılının kasım ayında ise Ahmet ve Efe Özal kardeşler Kanal 6 yönetimine el koydular ama bu uzun sürmedi ve hukuk kararıyla Kanal 6 yönetimi tekrar Mehmet Kurt'un damadı Hasan Basri Uğurlu'ya geçti. Kanal 6'nın, 1998 Temmuz'unda ise Türk Telekom ve RTÜK'e olan borcu nedeniyle yayını kesildi. Telekom ve RTÜK'e 739 milyar liralık borcunu ödeyen kanal, tekrar yayın hayatına döndü. Aynı dönemde kanalı satın almak isteyen Jet-Pa'nın sahibi Fadıl Akgündüz bu isteğinde başarılı olamadı ve 1998 yılının Ağustos ayında Korkmaz Yiğit, Mehmet Kurt'tan Kanal 6'nın tüm hisselerini 110 milyon dolara satın alarak kanalın yeni sahibi oldu.


Diğer Haberler

  1. İlk çeyrekte geliri yüzde 19.6 büyüdü
  2. PTT olimpiyatlar için anma pulu çıkardı
  3. Kuraklık vurdu anız yakmasın!
  4. 1085 kütüphaneyi dijitalleştirecek
  5. Şevket Sabancı son yolculuğa uğurlandı
  6. MediaMarkt CLUB’da 2 milyon kullanıcı
  7. Yalıkavak Marina’da Novikov Italy açıldı
  8. İlk yarıda 4.4 milyar lira kredi kullandırdı
  9. New York borsası rekorla kapandı
  10. Milli Piyango çekilişinde 20 milyon TL kazandıran numaralar belli oldu! 23 Temmuz Milli Piyango sıralı tam liste...

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.