SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Bin çocuğun yüzü bayramda gülsün

Köy Okulları Yardım Projesi’nin başlattığı ve köylerdeki çocukların yüzünü güldürmek isteyen ‘Bin çocuğa bayramlık kampanyası’ destek bekliyor.

ABONE OL
Meltem Günay - İstanbul

Köy çocuklarının daha iyi şartlarda okula gidebilmesi için gönüllülük esasıyla kurulan “Köy Okullarına Yardım Projesi”yle beş yılda 100 bin çocuğa ulaşıldı. Köy okullarındaki ihtiyaçları karşılamak için gönüllüleri harekete geçiren proje, bu kez Kurban Bayramı öncesinde çocukların yüzlerini güldürmeyi amaçlıyor. Türkiye’nin dört bir köşesindeki köylerde yaşayan çocuklar için harekete geçtiklerini anlatan projenin kurucusu Cafer Canşi, “Amacımız çocukların bayramda gülümsemeleri. Ailelerin büyük bir kısmı maddi olarak çocuklara yetemiyor. Çocukların çoğunun babası inşaatlarda çalışıyor, işsiz ya da hayatlarını kaybetmiş. Biz gönüllülerle bu çocuklarımızı bir araya getirerek iki tarafın da mutlu olmasını amaçlıyoruz” dedi.

Para göndermeyin

Kampanyada para kabul edilmediğinin altını çizen Canşi sözlerini şöyle tamamladı: “Para gönderilmesini kesinlikle istemiyoruz ve kabul etmiyoruz. Biz çocuklarımızın neye ihtiyacı varsa bunu duyuruyoruz. Yardımseverler bu listelerden çocuklarımız için alışveriş yapıp bunları kargo ile gönderiyorlar. O hediyeleri aldıklarında çocuklarımız inanılmaz mutlu oluyorlar. Bu bayramda da tek amacımız çocuklarımızın mutlu olması.”

Tüm bilgiler sosyal medyada

Siz de bu bayramda bir çocuğun yüzünde gülümseme yaratmak istiyorsanız çocuklarla ilgili bilgilere ‘köyokullarıyardımprojesi’ isimli sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Çocukların isimleri, neye ihtiyaçları oldukları gibi detaylar bu hesapta yer alıyor.

Diğer Haberler

  1. Duramayıp refüje çarptı! Hurdaya döndü
  2. 7'nci kez yakalanınca... 2046'ya kadar ehliyetine el konuldu
  3. Son dakika... Bakan Koca paylaştı! İşte aşı uygulamasında merak edilenler
  4. Son dakika... Türkiye'nin koronavirüs tablosu açıklandı! Vaka sayısında düşüş sürüyor...
  5. Dehşet evi! 7 yaşındaki çocukları haber verdi
  6. Balıkesir- Savaştepe karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı
  7. Vahşetin nedeni ortaya çıktı! 15 gün önce...
  8. Günlük corona virüs tablosu AÇIKLANDI! Koronavirüs tablosunda sevindiren gelişme! Vaka sayılarında azalış sürüyor...
  9. 'Birkaç yıl öncesinden...' Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı
  10. Amasya'da uyuşturucu operasyonu! 2 kişi tutuklandı

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.