SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

Köpekten kaçarken ayağını kıran Yiğit: Futbol hayatım bitti

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde amatör futbol takımı Tavşancılspor'un oyuncusu Yiğit Çetin (20), kendisine saldıran köpeklerden kaçarken düşüp sol ayağını kırdı. Çetin, "12 yıldır futbol oynuyorum. Futbol ile ilgili hedef ve hayallerim var. Antalya Kevserspor'a gidecektim. 6 köpek yüzünden futbol hayatım tamamen bitti" dedi.

ABONE OL
Alişan KOYUNCU- Cihan TEKER/ DİLOVASI (Kocaeli), (DHA)-

Dilovası ilçesinde amatör futbol takımı Tavşancılspor'da stoper olarak oynayan Yiğit Çetin, pazartesi günü, Salih Gün Stadyumu'nda antrenman yaptıktan sonra Tavşancıl Mahallesi'ndeki evine giderken arkadaşı ile 6 köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerden kaçan Çetin, evine yaklaşık 100 metre kala 9 Eylül Parkı'na geldi. Parkın girişindeki kaygan zemin nedeniyle dengesini kaybedip düşen Çetin'in sol ayağı, eklem yerinden kırıldı. Ambulansla Dilovası Devlet Hastanesi'ne götürülen Yiğit, bugün ameliyat olacak.

'6 KÖPEK ÜZERİMİZE DOĞRU KOŞMAYA BAŞLADI'

İdman çıkışı mahallelerinde köpeklerin saldırısına uğradığını belirten Yiğit Çetin, "Arkadaşım ile birlikte idman çıkışı eve geliyorduk. 6 köpek üzerimize doğru koşmaya başladı. Dibimize kadar yaklaştı. Parka doğru koşmaya başladım. Parkın girişi kaygan olduğu için ayağım kaydı. Sol ayağımın üzerine düştüm; ayağım, eklem yerinden kırıldı ayağım. Profesyonel futbolcu olma yönünde ilerliyordum. 6 köpek yüzünden futbol hayatım tamamen bitti" dedi.  

'PSİKOLOJİK OLARAK ÇOK KÖTÜYÜM'

Doktorlar tarafından futbol hayatının bittiği söylenen ve bu nedenle psikolojisinin çok kötü olduğunu anlatan Çetin, "Tavşancılspor'da oynuyordum. Aynı zamanda 12 yıldır da futbol oynuyordum. Hedefim vardı; bu sene Antalya Kevserspor'a gidecektim. Psikolojik olarak çok kötüyüm ve resmen çöktüm. Cuma günü ameliyat olacağım. Kalıcı bir engeli olacak mı, bilemiyorum ama futbol hayatım tamamen bitti. Yürümeme engel olup olmayacağı yönünde şu anda bir bilgim yok. Futbol oynayamamak çok kötü bir duygu. Futbolcu olmak benim hayalim ve hedefimdi" diye konuştu.  

 

Diğer Haberler

  1. 7. kattaki pencereden düşen lise öğrencisi hayatını kaybetti
  2. Açık görüş başladı mı, ne zaman başlıyor? Kaç dakika sürecek?
  3. Bekçilik başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak? 2022 Bekçi alımı şartları neler, maaşı ne kadar?
  4. Bugün hava nasıl? Hangi bölgelerde fırtına var? Meteoroloji son dakika hava durumu
  5. Gazi Üniversitesi eski rektörüne 15 yıl hapis cezası talebi
  6. Son dakika! Ceza infaz kurumlarında 1 Aralık itibarıyla açık görüş başlıyor
  7. Binlerce kişinin yaşadığı sitede dehşet! Önüne gelen herkese kurşun yağdırdı
  8. Sokak ortasında dehşet! Babasını öldüresiye dövdü
  9. Sosyal medyada tanıştı, hayatı karardı! 'Çıplak fotoğraf' şantajı
  10. Türkeş'i anma etkinliğindeki kavga ile ilgili emniyetten açıklama