SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yardım parası sorgulama ekranı! Ne zaman, kimlere verilecek? Yardım parası başvurusu nasıl yapılır?

Corona virüs nedeniyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardım ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye 1000'er lira destekten faydalanacağını belirtti. Yardım parasının nasıl sorgulanacağı ise merak ediliyor. Peki yardım parası nasıl sorgulanır? Yardım parası ne zaman verilecek?

ABONE OL
Milliyet Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahiplerine 1000 TL'lik yardımlar yapılacağını duyurmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise konu ile ilgili detayları açıkladı. Bakan Selçuk, ödemlerinin ne zaman başlayacağını bildirdi. Peki yardım parası ne zaman verilecek?

YARDIM PARASI NE ZAMAN VERİLECEK?

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını belirten Bakan Selçuk, ödemelerin bu ayın sonunda başlayacağını açıkladı.

SOSYAL YARDIMI KİMLER ALACAK?

Selçuk, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000'er lira nakdi destekten yararlanacaktır." dedi.

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir hizmettir. Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları İstihdam Başvuru Sorgulama, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvuru Sorgulama Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri, Gelir Testi Sonucu Sorgulama gibi Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama işlemi d e Devlet sistemi üzerinden yapılır.

SOSYAL YARDIM SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ!

Diğer Haberler

  1. İstanbul Valiliği'nde Toplu Ulaşım toplantısı! Tedbirler konuşuldu
  2. Farklı tarihlerde 11 kez... Böyle yakalandılar
  3. Uzman çavuşa veda... Gözyaşlarıyla toprağa verildi.
  4. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank faiz oranları ne kadar oldu? - 2020 Kamu Bankası taşıt ve konut kredisi faizleri
  5. TIR'a çarpan kamyonetin sürücüsü öldü
  6. Corona aşısı için Rusya'dan olumlu haber! Bakan Koca görüştü
  7. Çok feci kaza! Yanarak dereye yuvarlandı
  8. Mardin'de 'tarihi' operasyon! 5 milyon TL: Hepsi ele geçirildi
  9. 2 Haziran Koronavirüs tablosu son durum açıklanıyor - Ölü sayısı ve Vaka sayısı bugün kaça yükseldi? - Bakan Koca yayınlıyor
  10. Kayseri'de akılalmaz olay! 'Sosyal mesafe' uyarısını duyunca çıldırdı

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.