SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Yuvaya tespihli müdür

Eyüp Çocuk Yuvası'na atanan imam hatip mezunu müdür, son olarak huzurevinde görev yapmış

ABONE OL
PINAR AKTAŞ İstanbul

AKP iktidarı, Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) ve bünyesindeki çeşitli yuvalara müdür olarak "imam ve din eğitimi öğretmeni" kökenlileri atarken, Eyüp Çocuk Yuvası Müdürlüğü'ne de iki ay önce, Malatya İmam Hatip Lisesi mezunu olan Nail Noğay getirildi. Görevi devralıp işe başlayan eli tespihli Noğay'ın masasının önündeki sehpanın üzerinde de Saadet Partisi'nin çiçeği duruyor.
Daha önce SHÇEK Genel Müdür Yardımcılığı'na vekâleten Diyanet'te memuriyete imam olarak başlayan din eğitimi öğretmeni İmam Bey Ertem getirilmişti. Sincan Çocuk Yuvası Müdürlüğü'ne Ümitköy Huzurevi'nde din görevlisi kadrosunda görev yapan Emin Tantürk, Gazi Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü'ne de din eğitimi öğretmeni Sezai Güven atanmıştı.

'Yaşlılara ısınamadım'
1962 Malatya doğumlu Noğay, ilk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Malatya İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. Noğay, daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Sivas ve Malatya'da çeşitli sosyal hizmetler kurumlarında çalışan Noğay, son olarak Semiha Şakir Huzurevi'nde görev yaptı.

'Kısmet burasıymış'
Noğay, Eyüp Çocuk Yuvası'na atanmasıyla ilgili, "Kısmet burasıymış. Yaşlılara pek ısınamadım. Çocukları çok severim. Yaşlılar sonuçlanan birşey. Ama çocuğun geleceği var. Bir 5-10 yıl sonra geleceklerini görebiliyorsun" dedi.
Noğay yetiştirdikleri çocukların okumasından yana olduklarını, okumayanların 18 yaşından sonra devlet tarafından işe yerleştirildiğini söyledi.
GÜNCEL
Diğer Haberler

  1. Valilik açıkladı: Halı sahalara HES kodu ile girilecek
  2. Balıkesir'de bir mahalleye corona virüs karantinası
  3. 12 Ağustos korona tablosu açıklandı - Bakan Fahrettin Koca: Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi?
  4. Okullar açılacak mı, ne zaman başlayacak? Bilim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması
  5. 12 Ağustos Sayısal Loto sonuçları açıklandı - Çılgın Sayısal Loto sonucu sorgulama sayfası
  6. 12 Ağustos Çeyrek altın kaç para? Altın fiyatları düştü mü yükseldi mi? Son dakika gram, yarım altın fiyatları ne kadar, kaç lira?
  7. Okullar ertelendi mi, ne zaman açılacak, 31 Ağustos'ta başlayacak mı? Bilim Kurulu ve Bakan Ziya Selçuk açıkladı: Özel Okullar...
  8. Bakan Koca, corona virüs hastasının mesajını paylaştı: Bayram dönüşü korkusu
  9. Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği
  10. Son dakika... Corona virüste son durum! Bakan Koca'dan 'aile' vurgusu...

© Copyright 2020

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.