Modaloop'la tanışın!

Gardırobunuzdan seçtiğiniz parçaları kiraya verebileceğiniz kolektif kiralama platformu Modaloop’la tanışın!

Hem gardırobunuzdan seçtiğiniz parçaları kiraya verebileceğiniz hem de farklı kişileringardıroplarından beğendiğiniz parçaları kiralayabileceğiniz Türkiye’nin kullanıcılar arası ilk moda kiralama platformu Modaloop’la sizi tanıştırmak istiyoruz.
Modaloop, lüks, yeni nesil yabancı ve yerel tasarım markalarını bünyesinde barındıran,‘döngüsel moda’ anlayışına destek verebilmek adına iki girişimci kadın tarafından kurulan bir kolektif kiralama platformu. Bu sisteme üye olarak ‘Modaloop topluluğuna dahil olan herkese ‘Looper’ deniliyor. Looper’lar birbirlerinin gardıroplarından parçalar kiralayarak moda sektöründe gün geçtikçe değerlenen ‘pre-loved’ hareketinin de bir parçası oluyorlar. Sisteme eklenen tüm tasarımların kalite kontrolü, hasar koruması, kuru temizlemesi, terzi hizmetleri, ütüsü, fotoğraf çekimi ve kargosu; yani tüm operasyonel hizmetleri Modaloop ekibinin sorumluluğunda. Bu anlamda size oldukça güvenli, garantili ve kolay kullanılır bir sistem sunuluyor.

Kız kardeş gardırobu

Modaloop’un kurucu ortaklarından biri senelerdir moda sektöründe çalışan bir editör; Neslişah Aygören Şatıroğlu. Diğeri ise hem yurt içi ve hem yurtdışında kurumsal tecrübesi olan bir girişimci; Duygu Peker Tunçyürek. Üniversite döneminden beri arkadaş olan ikili; “Moda dünyasının, sürekli ve çılgın bir üretime değil, var olanın yeniden değerlendirilmesi için farklı çözümlere ihtiyacı var” diyerek alışveriş alışkanlıklarımızı sürdürülebilirlik çerçevesinde değerlendirdi ve modada yeni bir dönem başlatmak için harekete geçti.
“Modaloop ile sizleri yeni parçalar edinirken sürdürülebilir modaya katkı sağlamaya, lüks ve yeni nesil tasarımları deneyimlemeye ve paylaşmanın gücüyle iyi hissetmeye davet ediyoruz. Modaloop güvencesi ile hem kendi gardırobunuzda bulunan tasarım ve iyi durumdaki parçaları bir başkasına kiralayarak değer sağlayabilir, hem de her türlü farklı etkinlik ve destinasyona özel ürünleri bir başkasının gardırobundan kiralayabilirsiniz. Modaloop dünyasıyla her bir kiralamada kız kardeşinizin gardırobundan bir parça ödünç almış gibi hissedeceksiniz” diyen Neslişah ve Duygu bu cümleleriyle aslında Modaloop’un vizyonunu ve misyonunu çok güzel bir şekilde özetliyor.

Modaloopla tanışın

Doğaya saygı

Farklı ve özel okazyonlar ya da günlük hayatta deneyimlemek için hayalinizdeki bir parçayı bir Looper’ın gardırobundan kiralayabilirsiniz. Aynı zamanda gardırobunuzdaki bir parçayı kiraya vererek başkalarının da hikayesine ortak etmek isteyebilirsiniz. Fazla tüketmek yerine kiralamayı seçmek, doğaya saygı duymak, döngüsel modanın bir parçası olmak, merak ettiğiniz markaların tasarımlarını deneyimlemek... Bunların hepsi için sizi Modaloop’u keşfetmeye davet ediyoruz! Sistemin nasıl çalıştığıyla ilgili detayları incelemek için Modaloop’un web sitesine ve Instagram sayfasına göz atabilirsiniz.