Geri Dön

HAKAN TAŞIYAN kim, kaç yaşında, nereli? HAKAN TAŞIYAN'IN HAYATI

Şarkılar Bizi Söyler adlı programa bu akşam konuk olan Hakan Taşıyan ile ilgili meraklı arayış başladı. Hakan Taşıyan kimdir, kaç yaşında ve nereli soruları peş peşe araştırılıyor. Peki Hakan Taşıyan'ın şarkıları nelerdir? Bu akşam arabesk gecesinin yaşanacağı Şarkılar Bizi Söyler'in konuğu Hakan Taşıyan'ın biyografisi haberimizde...

HAKAN TAŞIYAN kim, kaç yaşında, nereli? HAKAN TAŞIYAN'IN HAYATI

Cumartesi akşamları izleyicisini ekrana kilitleyen Şarkılar Bizi Söyler adlı programa konuk olan Hakan Taşıyan'ın hayatına dair merak edilenleri haberimize ekledik. İzleyicilerin merakla sorguladığı Hakan Taşıyan kimdir, Hakan Taşıyan kaç yaşında, Hakan Taşıyan nereli sorularının cevapları haberimizin devamında...

HAKAN TAŞIYAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

1 Nisan 1973'de Ankara'da doğan Hakan Taşıyan şarkıcı ve oyuncudur. Annesi Trabzonlu, babası ise Diyarbakırlıdır. Çocukluk yaşlarından itibaren Saza ilgi göstermiş ve çalmaya başlamıştır. Daha sonra babasıyla beraber düğünlere gitmiştir. Ufak yaşlardan beri müziğe ilgiliydi ve bu nedenle askerliğini yaptığı sırada söylediği şarkılarla komutanları sesini çok beğendi ve destekledi. Onların desteğini arkasına alan ünlü sanatçı ilk kasetini piyasaya çıkardı. İlk kasetini çıkartma olayı şu şekilde oldu. Önce İstanbul’da Unkapanı'nda bulunan bir takım yapımcıların yanına gitti fakat o yapımcılar Müslüm Gürses’i taklit ettiğini düşünüp pek ilgi göstermediler. Bunun ardından Ankara'ya giden Sanatçı Sıla Müzik ile beraber ilk kaseti olan Hesabım Bitmedi albümünü piyasaya çıkarttı.

1997 tarihinde ise ikinci kasetini piyasaya çıkartmıştır. İkinci kasetinin ismi Sensiz İki Gün oldu. Bu albüm sanatçının en iyi albümlerinden biri olarak raflarda yerini aldı. Büyük bir hayran kitlesine kısa süre içerisinde sahip oldu ve konserleri hınca hınç doldu.

Bu albümü sonrası Gözün Sevem isimli albümünü piyasaya sunmuştur. Albümler her şey istediği gibi olmasına rağmen hayranlarının her zaman dostluk kardeşlik içinde olmasını temenni etmiştir.

Ekim 2020'de hastaneye kaldırılan sanatçının organ nakline ihtiyacı olduğu açıklandı.

Oyunculuk hayatı

1998 tarihinde Hesabım Bitmedi isimli dizi ile beraber oyunculuk konusunda da başarılı bir performans gösterdi. Bu dizide Hilal Aslangiray ve Ebru Destan ile başrol oynamıştır.

2001 tarihinde ise yine bir dizi ile ekranlara geldi. Güz Gülleri isimli dizi ile beraber önemli kişilerle başrol oynamıştır. Bu dizide Kemal karakterini canlandırmıştır.

HAKAN TAŞIYAN ŞARKILARI

1996 Hesabım Bitmedi
1997 Sensiz İki Gün
1998 Gözün Sevem
1999 A Canım Kıymetini Bilemedim
2000 Güz Gülleri
2002 Mor Hicranlar
2003 Hakan Taşıyan
2004 Türkülerle
2005 Mutluluk Yağmuru
2006 Ya Sen Ya Hiç
2012 Gitme Gülüm
2018 Sessiz Sedasız Dönüş
2019 Ben Küskünüm Feleğe
2020 Klasikler, Vol.1
2020 Konuşsana Birtanem
2020 Klasikler, Vol.2Yıl

Single

2018 Zahidem
2020 Seviyorum
2020 Aramadın2021 İhanet (Eli Türkoğlu ile)
2022 Böyle Halim (feat. Yıldız Tilbe)

Filmografi

1998 Hesabım Bitmedi Hakan
2001 Güz Gülleri Kemal
2015 Kardeş Payı Kendisi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber