Geri Dön

Kırmızı Oda Rezzan ile annesi Nevin kimdir? Nihal Yalçın ve Rozet Hubeş kimdir?

Kırmızı Oda dizisi yeni bölümlere ile ekranlara geliyor. Diziye damga vuran karakterler arasında Rezzan ve annesi Nevin yer alıyor. Rezzan karakterini Nihal Yalçın, Nevin karakterini ise Rozet Hubeş canlandırıyor. Peki Kırmızı Oda Rezzan ve annesi Nevin kimdir?

Kırmızı Oda Rezzan ile annesi Nevin kimdir? Nihal Yalçın ve Rozet Hubeş kimdir?

Kırmızı Oda dizisi, Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi adlı kitabından uyarlanıyor. Kırmızı Oda dizisine pek çok karakterin hikayesi damga vuruyor. Nihal Yalçın, Kırmızı Oda dizisinde Rezzan karakterine hayat veriyor. Rezzan'ın annesi Nevin karakterini ise Rozet Hubeş canlandırıyor. Peki Kırmızı Oda Rezzan ve annesi Nevin kimdir?

NİHAL YALÇIN KİMDİR?

Nihal Yalçın, 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

2005'te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde "Zeyno Bacı" karakterini, 2009 yılında Ay Lav Yu adlı filmde ise "Rukiye" karakteri canlandırdı. Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da "Meryem" rolünde izleyicin karşısına çıktı. Bunların haricinde birçok dizi ve filmlerde de rol aldı. Son olarak Gülse Birsel'in kaleminden çıkan Jale Atabey'in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan "Açılay" karakterini 2 sezon boyunca canlandırmış, 2. sezon finalinde diziye veda etmiştir.

ROZET HUBEŞ KİMDİR?

1959 yılında İstanbul’da doğdu. Yahudi asıllı İstanbulludur. Lisede Fen Bölümünde okudu ve Lise yıllarında tiyatro faaliyetlerine katılmıştır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili Ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü de okudu.İlk olarak 1 yıl Şehir Tiyatroların çalışmıştır sonra Dormen Tiyatrosunda bir çocuk oyunu ardından Kenter Tiyatrosunda oynamıştır. 21 yıldır şehir tiyatrolarında çalışmaktadır. Ayrıca tiyatroculuk ve oyunculuğun yanında seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. Afife Tiyatro Ödülleri, 2005, En iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Uçurtmayı Vurmasınlar filmi Rozet Hubeş için bir dönüm noktası olmuştur. Hayat Devam Ediyor Dizisinde büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Belgesellerde de oynamıştır.

'O Ses Almanya'ya damga vuran Zeynep Avcı, 'Kıyamam' şarkısı ile çeyrek finalde'The Voice of Germany' yarışmasının ilk turunda seslendirdiği 'Yalan' şarkısıyla hem Almanya'nın hem de Türkiye'nin gündemine oturan Zeynep Avcı, yine jüriyi kendine hayran bıraktı. Avcı bu kez Zerrin Özer'in 'Kıyamam' şarkısını seslendirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber