Geri Dön

MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında? Safanur Bol nereli, elendi mi?

Safanur Bol, MasterChef Türkiye 2021 yarışmasında yer alan isimler arasında en genç yarışmacılardan. MasteChef Safanur, 1998 yılında Bursa'da doğdu ve eğitimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimine devam eden Safanur Bol, birçok mutfakta çalışmıştır. Peki, Safanur Bol elendi mi?

MasterChef Safanur kimdir, kaç yaşında? Safanur Bol nereli, elendi mi?

 TV8'in sevilen yarışma programı MasterChef'te tabakları ile adından söz ettiren MasterChef Safanur, okul hayatı boyunda yeni şeyler öğrenmek için birçok yerde çalıştığını ifade ediyor. Genç yaşına rağmen yurt içi ve yurt dışında çalışmayı başarmıştır. İşte, Safanur Bol hayatı hakkında...

MASTERCHEF SAFANUR KİMDİR?

Safanur Bol, 19 Ağustos 1998 tarihinde Bursa Gemlik'te dünyaya geldi. 23 yaşında olan yarışmacının kendisinden büyük 2 kardeşi var. Bol, liseye kadar olan eğitimini Bursa'da tamamladı. İzmir'de tam burslu üniversite kazanan MasterChef Safanur, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 6 yıldır İzmir'de yaşayan Safanur, ayrıca Ege Üniversitesi'nde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üzerine Yüksek Lisans yapıyor.

Mutfağın meslekten öte bir tutku olduğunu ifade eden Safanur Bol, Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Michelin yıldızlı La Mere Brazier'de stajyer olarak çalıştı.  Şu an, İzmir'de bir pastanenin şefi olarak kariyerini sürdüren yarışmacı, 2016 yılında üniversiteye başladığı günden bu yana zorunlu stajları haricinde, kendini geliştirmek ve teorik bilgilerini pratikte de uygulamak için çeşitli yerlerde çalıştığını belirtiyor.

MasterChef'te yarışan Safanur Bol, Instagram'da safanurbol kullanıcı adıyla yer alıyor. Safanur, 5 Aralık akşamı yayımlanan bölümde yarışmaya veda eden isim oldu.

Selin Şekerci ve Enis Arıkan'dan Hadise'nin videosuna göndermeSelin Şekerci ve Enis Arıkan, Hadise ve Mehmet Dinçerler'in evlilik videosuyla ilgili eğlenceli bir paylaşım yaptı. Çok konuşulan evlilik videosunda Hadise'nin sevgilisine sarılıp sırtını sıvazlarken çekim yapması gündem olmuştu. Selin Şekerci ve Enis Arıkan o anları canlandırdı. Seray Sever'den Eda Ece'ye pek çok ünlü bu videoyu yorum yaptı. Hadise ise bu videoyu paylaşarak kalp emojisi koydu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber