Geri Dön

Paris'te Mehmet Ali Sanlıkol konseri

Goethe Enstitüsü'nde, Paris Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Müdürü Dr. Ahmed  Bakcan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen konserde Mehmet Ali Sanlıkol, modern caz kompozisyonlarını Türk müziği tınılarıyla birleştirdiği eserlerini müzikseverlerin beğenisine sundu. Sanlıkol'a konserde Avustralyalı James Heazlewood Dale ve Yunan Giorgios Lernis eşlik etti.

Paris'te Mehmet Ali Sanlıkol konseri

15. Uluslararası Caz Festivali kapsamında Goethe Enstitüsü, Paris Yabancı Kültür Merkezleri ile YEE tarafından düzenlenen geceye, Türkiye'nin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı, Kültür ve Turizm Müşaviri Serra Aytun, çok sayıda diplomatik temsilci ile Türk ve yabancı davetliler katıldı.

Bakcan, konser sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Sanlıkol, Dale ve Lernis ile iki saat süresince müzikseverlere harika bir akşam yaşatma fırsatı bulduğunu belirterek, bu tür etkinliklerle Türkiye'nin kendilerine yüklediği misyonu yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Sanlıkol ise YEE aracılığıyla Paris'te konser vermekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, gecede seslendirdiği eserlerine ABD dışında ilk kez Paris'teki bu etkinlikte yer verdiğini aktardı.

Dale ve Lernis'in Türk müziğinin inceliklerine hakim olduğunu vurgulayan Sanlıkol, bunun da diğer müzik gruplarından ayıran temel özellik olduğunu anlattı.

Konser sonunda sanatçılar müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı. Müzisyenlere Türk motifli gümüş tabaklar hediye edildi.

Nusret Gökçe'den Mark Wahlberg'e tuzlama şovuDünyaca ünlü ABD'li aktör Mark Wahlberg, 'tuz serpme' hareketiyle tanınan Nusret Gökçe'nin Beverly Hills'de açtığı yeni restoranında arkadaşları ile akşam yemeği yedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet