Geri Dön

Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında? Pelin Karahan hangi dizilerde oynadı?

Pelin Karahan, Kanal D ekranlarında yayınlanan Arda İle Omuz Omuza programının konuğu oluyor. Ünlü oyuncu Pelin Karahan'ın yaşamı ile ilgili bilgiler merak ediliyor. Peki Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında?

Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında? Pelin Karahan hangi dizilerde oynadı?

Arda İle Omuz Omuza programı her hafta pazar günleri Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Arda İle Omuz Omuza programının konuğu bu hafta ünlü oyuncu Pelin Karahan oldu. Peki Pelin Karahan kimdir?

PELİN KARAHAN KİMDİR?

Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde doğdu. Ankara’da doğup büyüyen Karahan, ayrıca anneanne tarafından Arnavut kökenlidir. Anne tarafından Selanik göçmenidir. Karahan, İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Aynı yıl Polis Koleji'ni kazandı. Daha sonra Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve başarıyla mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’den mezun oldu. Karahan, okul yıllarında çeşitli faaliyetlere büyük katılım gösterdi. İstanbul’a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans’a kaydoldu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti. Daha sonra Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Bu dizide Dağhan Külegeç ile olan uyumu göz doldurdu ve efsane iki aşık Aslı Efe'yi AsEf'i yaşattı. Reklamların devamı da geldi. Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti, Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan'ı canlandırdı.

TRT Okul'da "Bir Evde" adlı hayvan bakımı programını sundu.

Show TV'de "Pelin Karahan ile Nefis Tarifler" adlı yemek programını sundu.

24 Haziran 2014'te iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı'nda evlendi. Bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber