En hızlı konuşma!

Ekranda tartışma programlarında etkili olmak için önce sesinin yüksek tondan çıkması şart. İkinci önemli husus, cümleleri ardı ardına sıralayabilmek. Bu konunun uzmanı bir isim var Prof. Dr. Ersan Şen Hoca... Ekranın ünlü ceza hukukçusu... Konuşmaya başladığında durdurulması zor. Amerikan filmlerindeki savunma avukatı kıvamında. Geçtiğimiz pazartesi akşamı Habertürk’te Didem Aslan’ın programındaydı. Kendi sırası geldiğinde saat 23.22’yi gösteriyordu, 23.35’te “Hocam bir reklam” dedi Aslan. Motor gibi tam 13 dakika konuştu. Tartışma tarihimizin en uzun soluklu konuşmalarından birine şahit olduk diyebilirim. Ve bıraksanız bir, 13 dakika daha rahat anlatırdı hocamız.

KADINA ŞİDDETİ GÜNDEMDE TUTAN KANAL

Emine Bulut olayında ülke ayağa kalktı bir daha... Şimdi? Takip eden var mı ekranda? Türkiye’nin tek kadın kanalı ‘Women TV’ ve Şafak Yavuz, konuyu ısrarla gündemde tutuyor. ‘Şafak Yavuz’un Vizöründen’ programına canlı yayında Leman Sam, Wilma Elles,Yeşim Ceren Bozoğlu, Nebil Özgentürk, Gold Film’in sahibi Faruk Turgut konuk olacak. Telefon bağlantısıyla yayına katılacak isimler de Gülben Ergen, Ayça Bingöl, Seyfi Dursunoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan... Bu konunun işlendiği ilk program, ağustos sonu gerçekleşmiş, Şevval Sam, Oktay Kaynarca, Birol Güven, Emre Kınay, Nilgün Belgün, Nuran Devres, Altan Erkekli, Ayça Ertutan Kırca, Ayşenil Şamlıoğlu, Zeynep Özyağcılar ve Okan Şenozan gibi çok sayıda önemli isim de yayına katılmıştı. Şafak, “Reyting programı değil, ben de bunun için aramıyorum ünlü isimleri. Ortada önemli bir konu var. Kadına şiddeti, kadın kanalı konuşmayacaksa kim konuşacak?” mesajını veriyor.

EUROVISION ŞARKISINI PLAK ŞİRKETİ SEÇECEK!

İngiltere adına 2020’de Roterdam’da gerçekleşecek Eurovision’a gidecek şarkıcı ve parçayı, plak şirketi seçecek. Bugüne kadar halk oyları belirliyordu. BBC, “Bundan böyle seçimi plak şirketi yapacak” dedi ve BMG ile anlaştı. Böylece yarışmanın belki de yapısını değiştirecek bir ilke imza attı. Oylama olmayınca, dolayısıyla BBC canlı yayın da yapmayacak. Daha profesyonel ve pazarlama gücü yüksek bir şarkıyla gideceklerine inanıyorlar. ‘Eurovision’da plak şirketlerinin devri mi başlıyor?’ sorusu da gündemde...

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet