TRT Spor 2'nin yayını başlıyor!

TRT’nin ikinci spor kanalı ‘TRT Spor 2’, bugün yayına başlayacak. Açılışı, Atletizm Dünya Kupası’yla yapacak. Futbol dışındaki 65 federasyonun faaliyetleri yayında olacak. Güreşten masa tenisine, atletizmden ragbiye, badmintondan yüzme ve su topuna kadar, çok geniş yelpazede ulusal ve uluslararası organizasyonlar yayınlanacak. Ben, su topu karşılaşmalarını merak ederim. Çünkü epey oynadım. Sonra ev ahalisinin yeğenlerine badminton da Türkiye yetmedi, Balkan şampiyonlukları var. Onlar kanalın yayın hayatına başlamasına çok sevindi. Rakiplerini seyretme fırsatları olacakmış. Uydudan izleyenler için; Türksat uydusu, frekansı 11958... Platformalarda da yer alacak.

STAR’IN İKİ ‘K’Sİ

‘Kuzgun’ ile ‘Kardeş Çocukları’... Kadrolar acayip. ‘Kuzgun’ Barış Arduç, Burcu Biricik, Onur Saylak, Utku Ateş, Enis Yıldız, Hatice Aslan, Settar Tanrıöğen, Levent Ülgen, Erdal Küçükkömürcü ve Nilperi Şahinkaya ve çok daha fazlası... Geçiyoruz ‘Kardeş Çocukları’na, Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Murat Daltaban, Engin Alkan, Afra Saraçoğlu, Evrim Doğan ve Cem Davran... İki dizinin toplamı neredeyse Türk dizi sektörünün en iyi oyuncularını toplamış. Ev ahalisinin ortak görüşü; ‘Kadrolar muhteşem senaryo yok’. ‘Kuzgun’ mesela... Barcelona gibi ekip... Oyuncular, nerede oynayacaklarını daha tam bilemedi. Bir gitmek istiyor dizi, sonra ‘Neydi şimdi?’ diye soruyor. ‘Kardeş Çocukları’nda bir feryat figan. Bunun için, ‘Meselemiz nedir peki?’ sorusu takılıp, duruyor. Oyuncular, kendi oyun bahçelerinde ellerinden geleni yapıyor. Sahneleri geldiğinde, tecrübelerini ve yeteneklerini gösteriyor. Ama işte, kareler yan yana gelince, ‘Dizi ne yapmak istiyor?’sorusu havada kalıyor.

TOTAL VE TRT...

Yeni proje ‘Benim Adım Melek’, özel televizyonların yıllardır dile getirdikleri ağa ve töre işlerinden... Ev ahalisi, ‘ekranda uzun zamandır yoktu’ niyetine Nehir Erdoğan’a bakıyor biraz... ‘Total izleyici’yi kapabilir miyiz?’ dizilerinden biri... Çok izlenen ‘Sen Anlat Karadeniz’ de sezonu açtı. ‘Kaldığı yerden devam’ sertliğinde diyelim.