Geri Dön

Uğur Karakuş kimdir, kaç yaşında, nereli? Uğur Karakuş şarkıları

Uğur Karakuş'un hayatı, sevenleri tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Kariyerine ilkokul döneminde bağlama ile başladı. Türk Halk Müziğine ilgi duyan Karakuş, birçok yerde sahne aldı ve bir süre sonra bestekarlığa adım attı. Peki, Uğur Karakuş nereli?

Uğur Karakuş kimdir, kaç yaşında, nereli? Uğur Karakuş şarkıları

Şarkıları ve besteleri ile adından söz ettiren Uğur Karakuş, lise yıllarında ünlü isimlerle şarkılar seslendirme şansı yakaladı. Bestelerini ise birçok sanatçı okudu. Müzikle alakası babasından gelen Uğur Karakuş şarkıları haberimizde...

UĞUR KARAKUŞ KİMDİR?

Karakuş, 1 Ağustos 1978 tarihinde İstanbul 'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Kasımpaşa Cezayirli Gazihasanpaşa ilkokulunda başladı. Ortaokul, lise ve üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesinde Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda tamamladı.

Kariyerine ilkokul yıllarında bağlama ile tanışarak ve halk müziği ile içli dışlı olmaya başladı. Müzisyen bir babanın oğlu olarak yaşamını sürdüren sanatçı, ortaöğrenim yıllarında müzik hayatını sürdürmeye devam etti. Çoğu mekanda şarkılar seslendirerek hayatına devam eden müzisyen, lise eğitiminin ardından sahne yaşantısına ara verip bestekarlık ve müzik yönetmenliğine geçti.

Adalara Gel
Ah Bu Gönül Şarkıları
Aşk Gerek Aşk
Bana mı Sordun
Ben Beni
Ben Yandim
Bilemedim
Bir Aşk İçin Ölünür mü
Cane
El Bana
Fıstık
Gel Güzelim
Halo
Hani
Havar
Hayırsız Yar
Kahrolsunlar
Kara Kız
Neden Allah’ım
Öyle Bir Sevda

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber