Geri Dön

Ah Mercimeğim

İlk iki kitabıyla taşra manzaralarından parçalar aktaran Mustafa Çiftci “Ah Mercimeğim”deki öykülerinde ekmeğini taştan çıkarmaya çalışan babaları ve cefakar anneleri, bulundukları yerde sıkışıp kalan gençleri anlatırken, kadına olan bakışa dair ciddi eleştiriler yapıyor.

Ah Mercimeğim

AH MERCİMEĞİM
Mustafa Çiftci
İletişim Yayınları / 13 TL

İlk iki kitabıyla taşra manzaralarından parçalar aktaran Mustafa Çiftci “Ah Mercimeğim”deki öykülerinde ekmeğini taştan çıkarmaya çalışan babaları ve cefakar anneleri, bulundukları yerde sıkışıp kalan gençleri anlatırken, kadına olan bakışa dair ciddi eleştiriler yapıyor. Yazar kadının taşrada sahip olduğu ya da mecbur bırakıldığı yaşam ve özgürlük alanlarının ne denli kısıtlı olduğuna dair gerçekçi tespitler sunuyor.

ESKİ KARIM
UZAYA GİDİYOR
Bahadır Cüneyt Yalçın
April Yayıncılık / 22 TL

Bahadır Cüneyt Yalçın başka gezegenlerden gelen karakterleri, eski karısı bir astronata âşık olan komedyeni, Nejat Uygur’u, Atilla Arcan’ı romanında ete kemiğe büründürüyor ve fantastik bir hikaye anlatıyor.

İKİZ GEZGİNLER
Betül Avunç
Tudem Yayınları / 16 TL

Arkeolog yazar Betül Avunç’un Anadolu’nun tarihi mirasını gelecek kuşaklara tanıtmak, çocuklara arkeolojiyi ve mitolojiyi sevdirmek için yazdığı kitabı, çocukları Helleni’nin Denizi’nden Troya’nın Tahta Atı’na kadar pek çok tarihi öğeyle tanıştırıyor.

KARANLIKTA FISILDAYAN
H. P. Lovecraft
Çev: F. Cihan Akkartal /
İthaki Yayınları / 8 TL

“Karanlıkta Fısıldayan”, H.P. Lovecraft’ın yazdığı en uzun metinlerden biri olmasının yanında “Cthulhu Mitosu”nun da bir parçası olarak biliniyor. Hikaye, Vermont civarında yaşanan tuhaf ve ürkütücü olayları konu ediniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber