Geri Dön

Güncel Sanat

Güncel Sanat

MUTLAKA GÖRÜN

Bu yüzlere bir bakın

Kimlik üzerine çalışmalarıyla tanınan ve Documenta 14’te eserleriyle yer alan Theo Esthetu, Akbank Sanat’ta 9 Mart’a dek yer alacak. “Yüzler ve Yerler” isimli sergide iki video enstalasyon sunuluyor; portre fotoğrafları serisinin eşlik ettiği “Atlas Fractured (2017)” ve “The Slave Ship (2015)”. Portreler iç içe geçen hikayelerimizi, birbirimizle ilişkilerimizi ve kültürel kimliklerin akışkanlığını yansıtıyor.

Güncel Sanat

Güncel Sanat

Theo Esthetu’ nun “Yüzler ve Yerler” isimli sergisi Akbank Sanat’ta görülebilir.

TAZE AÇILIYOR

Bir kuşağın görsel dili

Hamburg doğumlu olan genç sanatçı Aylin Zaptçıoğlu’nun eserleri Galeri x-ist’in Karaköy Juma adresinde 24 Ocak akşamı sergilenmeye başladı. Kuşağının görsel dilini ve ilgi alanlarını yansıtan eserlerin ressamı Zaptçıoğlu, “Bölünmüş Döngü” adlı sergide doğanın ve insanın işleyiş biçimlerine bakıyor. Birbirine müdahele eden tüm canlılar bu hareketlilik alanında tuvallere yakalanıyor. Görülmeye değer bir sergi. Sergi 23 Şubat’a dek sürecek.

Güncel Sanat

Polisin 'evde kal' şarkısı gülümsettiYalova'da, koronavirüs salgınına karşı anons yapıp, halkı dışarı çıkmamaları konusunda uyaran polis memuru, vatandaşlara moral vermek için şarkı söyledi. 'Evde kal' çağrısını farklı bir şekilde yapan polis memurunun görüntüleri gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber