Geri Dön

Hafta sonunda yelken kupası

Bugün Boğaz’a inecekseniz heyecanlı geçen bir yarışa şahit olabilirsiniz. 100 teknenin katılacağı Shop&Miles Sailing Cup, dokuzuncu kez İstanbulluları yarış heyecanını izlemeye bekliyor.

Hafta sonunda yelken kupası

Bugün Ortaköy’den start alacak yarış için Bebek-Arnavutköy sahilinde kurulacak etkinlik alanında, teknelerin çekişmesi takip edilebilecek. Alanda müzik yayını da yapılacak. Yarınki Caddebostan etabının ardından bitecek Sailing Cup’ın ödülleri Marmara Yelken Kulübü’ndeki törenle verilecek.
İstanbul Boğazı’nda düzenlenecek ilk etabın ardından, ikinci etabın parkuru Turgutreis-Didim olacak. Yarış 30-31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde, D-Marin Turgutreis ve D-Marin Didim’in ev sahipliğinde yapılacak. Shop&Miles’a bu yıl üçüncü bir etap dahil edildi. Göcek Cup adını taşıyan yarış 27-29 Ağustos tarihleri arasında.
Shop&Miles Bosphorus Cup, Shop&Miles Turgutreis Cup ve Shop&Miles Göcek Cup yarışlarında en yüksek puanı alan üç takım, 26 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında dünyanın önde gelen yelken yarışı Les Voiles de Saint-Tropez’de ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak. Ayrıca Türk Hava Yolları’ndan bir adet gidiş-dönüş Avrupa biletine sahip olacak.

Mezarlıkta bulunan 'Fındık' okulun maskotu olduTokat'ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan ve 'Fındık' adı verilen yavru köpek, 37 öğrencili Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu oldu. Okulun bahçesinde yapılan kulübede yaşayan ve forma giydirilen Fındık, zaman zaman derslere de katılırken, öğrencilere keyifli zamanlar geçiriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber